Konspor

Hurma: ”Shota Avrupa’nın önemli teknik adamlarından biri olacak”

Hurma: ”Shota Avrupa’nın önemli teknik adamlarından biri olacak”

Trabzonspor Kulübü Sportif Direktörü Süleyman Hurma, teknik direktörlük görevine getirdikleri Shota Arveladze’nin Avrupa’nın en önemli teknik adamlarından biri olacağına inandığını belirterek dünyanın büyük kulüplerinin de onu takip ettiğini bildiğini söyledi.

Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, Hollanda’da kamp çalışmalarına dün başlayan bordo-mavili takımın bu sabah yaptığı çalışma sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Öncelikle yeni sezonun hayırlı olmasını dileyen Hurma, Trabzonspor’un beklentisinin kurulduğu günden beri şampiyon olmak için yarışmaya çalışan bir kulüp olduğunu belirtti.

 Hurma, bordo-mavili takımın zaman zaman bu hedefini gerçekleştirdiğini, zaman zaman da beceremediğini belirterek, “Sonuçta uzun süre bu yarışın içinde olan, Türk futboluna renk katan, yarışmacı ruhu katan, bir kulübüz. Biz de bu ruhu en iyi bilenlerden bir tanesiyiz. Geçmişimizde neler yapıldığını biliyoruz. Taraftarımızın da gelecekle neler beklediğini biliyoruz. Öncelikle o ruhu buraya gelen oyuncularımıza anlatmamız lazım. Onlara ’Trabzonspor büyük kulüptür bunları yapacaktır, insanlar bizden bunları bekliyor. Bu yüzden size değerli ödemeler yapıyoruz’ diyeceğiz. Bu sezon içinde bundan daha farklı bir beklenti içinde olmamız söz konusu değil" dedi.
Hurma, bordo-mavililerin kampına yeni isimlerin katılıp katılmayacağı yönündeki bir soru üzerine, "Transfer esasen çok kolay yapılan bir şeydir. İnsanların istediği parayı verirsiniz veya önerilen bir oyuncuyu alırsınız hemen transfer biter ama biz kendi koşullarımızda, kendi istediğimiz oyuncuları almak istiyoruz. Tabiki bu süreç alacaktır mutlaka. Süreç alması takımımız olumsuz etkileyebilir ama bunun için yapacak bir şey yok. Sonuçta bir geçmişin üzerine oturuyoruz. Onu da inkar etmemiz söz konusu değil. Katılabilir tabi ki" ifadelerini kullandı.
Hangi mevkilere transfer yapılacağına ilişkin soruya ise Hurma, "Herkes çalışıyor. Bizim her mevkiimiz dolu. Yeterince oyuncumuz var zaten. Takımımız takviye edecek bir vites öne alabilecek oyuncular arıyoruz. Onu oluşturduğumuzda mevkii zaten çok önemli olmayacak" dedi.

“ERSUN YANAL’DAN FAYDALANIYORUZ”
Ersun Yanal’ın Türkiye’de değerli bir hoca olduğunu ve bıraktığı programı aynen uygulamaya devam ettiklerini kaydeden Hurma, sözlerine şöyle sürdürdü:
“Ersun hoca bu ülkede değerli ve önemli bir hoca. Onun bize bıraktığı bilgilerin tamamını bende dahil herkes kullanmalı. Oradan bizim için uygun olanı kullanacağız. Kamp programını zaten aynen şu anda uyguluyoruz. İkinci kamp programı için henüz net karar vermedik. Oluşacak net koşulları bekleyerek karar vereceğiz. Ama bir sorun görünmüyor."

“DÜNYANIN ÖNEMLİ KULÜPLERİ SHOTA’YI TAKİP EDİYOR”
Bordo-mavili takımın yeni teknik direktörü Shota ile daha önce birlikte uyumlu çalışmanın Trabzonspor’a fayda sağlayabileceğini belirterek, “İyi bir süreç olacak. Shota iyi bir insan. İyi insanlar bir arada olduğunda doğru bir iş ortaya çıkar. Hepimizin çok sevdiği kardeşimiz. Trabzonspor camiasının içine 19 yaşında girdi. Ben o günden beri kendisini tanıyorum. Sürekli çizgisini kalitesini, karakterini bozmadan sürekli yükselterek devam eden bir teknik adam. Avrupa’nın en önemli teknik adamlarından biri olacağını biliyorum. Dünyanın büyük kulüplerinin de onu takip ettiğini biliyorum. İnşallah bizi amacımıza ulaştıracaktır. Kişiler arasında anlaşmazlık olmaz. Bilgi alışverişi olur ama anlaşmazlık olmaz."
Hurma, 2 gazeteciye yasak getirilmesiyle ilgili olarak ise "Yasak hiçbirimizin seveceği bir olay değil. Yönetim kurulunun aldığı bir karar var. O kararın neden alındığını bilmiyorum. Bunları araştıracak vaktim olmadı. Akla uygun bir şey söz konusuysa biz de elimizden geleni yaparız. Ama o yasağı uygulamak gerekiyorsa buradaki Trabzonspor personeline düşen şey de onu uygulamaktır" dedi.
Hollanda kampında oyuncu sayısının 34’ü bulduğunu ve bu sayının kalabalık olduğunu dile getiren Hurma, "Bu kadar kalabalık bir kadroyla çalışmak akla uygun değil ama yeni bir teknik kadro geldi. Buraya transfer edilen oyuncuların tamamı değerli. Kulüp adına bir hata yapmamak için çünkü çok önemli oyuncular alındı ve ciddi paralar verildi. Kulübü maddi manevi zarar vermemesi için yeni teknik kadromuzun görmesini arzu ettik. Bu kadar kalabalık olmaması sorun olmayacak" ifadelerini kullandı.
Hurma, birçok oyuncularına transfer teklifi geldiğini ancak bu tekliflerin arzu ettikleri düzeyde olmadığını kaydetti
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor