Tenisin yıldızları İzmir’de buluşacak!

Tenisin yıldızları İzmir’de buluşacak!

2008’den bu yana dünyanın elit tenisçilerini bir araya getiren İzmir Cup, bu yıl 19-27 Eylül tarihlerinde Folkart İzmir Cup adıyla düzenlenecek. Turnuva kapsamında şovmen tenisçi Mansour Bahrami de gösteriler sunacak.

2008’den beri organize edilen ATP Challenger Tur takviminde yer alan Folkart İzmir Cup’ın basın toplantısı, İzmir’deki Ulusal Tenis Eğitim Merkezi’nde yapıldı. Toplam 64 bin Avro para ödüllü turnuvanın tanıtım toplantısında konuşan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Ulusal Tenis Eğitim Merkezi, dünyada iyi sayılabilecek tesisler içinde. Tesisleri yapmak kolay ama içini doldurmak önemli olandı. Bugüne kadar bunu yapmaya çalıştık. Tenisi zengin sporu algısından çıkarıp, halkın sporu olabileceği inancıyla yola çıktık. Bugüne kadar verdiğimiz mücadelede gördüğümüz şu ki artık tenis Türkiye’nin her tarafında oynanmaya çalışılan ve herkes tarafından takip edilen bir branş haline geldi. Bunu çok daha iyi yerlere getirmeye yönelik projelerimiz var” dedi.

“FEDERER VE NADAL DA İZMİR’E GELSİN”
İstanbul Cup ile önemli işler yaptıklarını belirten Durmuş, “Önümüzdeki dönemde Venus Willams, Federer gibi önemli isimler İstanbul’a gelip mücadele edecek. İstanbul’da önemli turnuvalarımız var. İstanbul bu işi başardı. İzmir’de de böyle bir algı oluşturmak için buradayız. Federer buraya gelsin, Nadal buraya gelsin” ifadelerini kullandı.

KOCAOĞLU: “ŞÖLEN HAVASINDA GEÇECEK”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da bu tarz etkinlikleri arttırarak, İzmir sporunu her branşta kalkındırmaya destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi. Folkart İzmir Cup’ın tanıtımı için seferber olacaklarını ifade eden Kocaoğlu, "Turnuvanın bir tenis şöleni havasında geçmesini ve tenisi seven her İzmirli’nin bu şölenin bir parçası olmasını istiyoruz” dedi.

BAHRAMI GELECEK
Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ise turnuvayı bir festival haline getirmek için bir kaç projelerinin olduğunu, öncelikle kentin çeşitli noktalarında sokak tenisi oynatmayı planladıklarını, şovmen tenisçi Mansour Bahrami’nin de gösteriler sunacağını ve bunun dışında da sürprizlerin olacağını söyledi.

SON GALİP BORNA CORIC
Erkeklerde toplam 64 bin Avro ödüllü 8. Folkart İzmir Cup, Örnekköy’deki Ulusal Tenis Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek. Daha önce İzmir Cup’ta 3 kez final oynayan Marsel İlhan’ın yanı sıra Cem İlkel, Barış Ergüden, Anıl Yüksel, Tuna Altuna, Barkın Yalçınkale ve Efe Yurtaçan gibi Türk sporcular da bu turnuvada mücadele edecek. Turnuvada geçen yıl Hırvat genç yetenek Borna Coric mutlu sona ulaşmıştı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın