Kocaman:Ayrılan arkadaşların yerini...

Kocaman:Ayrılan arkadaşların yerini...

 
Erzurum B.Şehir Belediyesi Yüksek İrtifa Kamp Merkezi Tesisleri'nde yaptığı antrenman sonrasında basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman, takım olarak kendilerine her anlamda geçen sezonun üzerine koyarak mücadele etme hedefini koyduklarını söyledi.
 
4 hazırlık maçı oynayacağız
'Kamp için son derece güzel bir havanın ve çalışma ortamının olduğu Erzurum'a gelerek iyi bir tercih yaptık'sözleriyle açıklamasına başlayan Aykut Kocaman, "Bugün başlayan çalışmalarımız Erzurum'da 16 Temmuz'a kadar devam edecek. Daha sonra iki gün izin vereceğiz ve ikinci etap kamp çalışmaları için 19 Temmuz'da Avusturya'ya gideceğiz. Avusturya kampında şimdi planlanmış 4 hazırlık maçımız var. Ama bu sayı artabilirde. O maçlarda takım olarak yapmak istediklerimizi, düşüncelerimizde nerede olduğumuzu göreceğiz. Sonrasında Türkiye'ye dönerek yeni sezon hazırlıklarımıza devam edeceğiz. Takım olarak iyi bir kamp dönemi geçireceğimize inanıyorum" diye konuştu.
 
Geçen sene ki kadronun üzerine koyabildik mi?
Transferlere de değinen Aykut Kocaman,"Aramızdan ayrılan arkadaşlarımızın yerlerini yeni transferlerimizle doldurabildik diyebiliriz. Ama geçtiğimiz sezonki kadronun üzerine koydunuz mu? derseniz bunu başardığımızı söyleyemem. Herkesin de malumu olduğu üzere transfer dönemleri oldukça zor ve meşakkatli. İnce eleyip sık dokuyarak hata yapmak istemiyoruz. İlerleyen günlerde aramızda yeni arkadaşlarımızın katılacağını söyleyebilirim. Burada önemli olan yapacağımız transferlerin takıma katkısını en maksimum düzeye çıkartmak ve onlardan en fazla verimi almak" şeklinde görüş belirtti.
 
Sezonu iyi bir yerde tamamlamak istiyoruz. 
Aykut Kocaman, yeni sezon hedefi ile ilgili olarak da, "Geçtiğimiz sezon yakaladığımız durumdan bir gol eksik yiyip, bir gol fazla atarak, bir galibiyet daha fazla alarak veya sıralama olarak daha yukarıda olarak, puan anlamında geçtiğimiz sezonu geride bırakarak, bunun adını ne koyarsanız koyun her anlamda geçen sezonun üzerine koyarak ligde mücadele etmek ve sezonu iyi bir yerde tamamlamak istiyoruz" dedi.  
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın