Baykan, Konya’da Spor basını ile buluştu

Baykan, Konya’da Spor basını ile buluştu

Konya Teniskortta gerçekleştirilen yemekte 100’e yakın davetli hazır bulundu. Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Tekvando antrenörleri ve sporcularının katkılarıyla gerçekleştirilen iftar yemeği samimi bir hava içerisinde geçti.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Torku Konyaspor başkanı Ahmet Şan, basın sözcüsü Ahmet Baydar, Torku Konyaspor basketbol kulübü başkanı Hakan Faydasıçok, Basketbol Federasyonu yönetim kurumlu üyesi Gökhan Çelik, Anadolu Selçukspor kulübü başkanı Önder Sami Güven,  Konya Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Adana Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, ASKF genel başkanı Remzi Ay, başkan yardımcıları Mehmet Günbaş ve Nihat Çelikkollu, futbol Federasyon temsilcisi Ali Baş, Mustafa Küçükmeral,  Antrenörler derneği Başkanı Tuncay Şimşek, Hakemler derneği Başkanı Deniz Çoban, Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Düzkaya, davetliler, TSYD Konya şubesi yöneticileri ve üyeleri, Tekvando antrenörleri ve sporcularının katıldığı yemek, Genel Müdür Baykan’ın sporcularla fotoğraf çektirmezsiyle sona erdi. 

İftar yemeğinde konuşan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, yemekte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve şunları söyledi.

“Milletvekilliği adaylığı sonrasında Spor Genel Müdürlüğü'ne dönüşümün ilk günlerinde burada bulunmak, sizlerle birlikte olmak bizi gerçekten mutlu etti. Hazırlık da çok güzel hem estetik olarak hem de içerik olarak hem de lezzet olarak Bu anlamda Spor Yazarları Derneği Konya şube başkanına ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bizleri bir araya getirdiği için.

 

Konya TSYD başka bir görevi de ifade ediyor spor kulübünü de bünyesinde barındırıyor. Sadece bir meslek örgütü olarak değil bünyesinde barındırdığı sporcularla Türk sporuna basın yolu hizmeti hariciyle sportif olarak da hizmet üretiyor.

 

Şehrimizde spor adına bürokraside elde ettiğimiz önemli görevler ve sonrasında yeni stadımızın bitişi, basketbol takımımızın süper ligde devamlılığını sağlamış olması spor adına ayrı bir heyecan uyandırdı. Bu heyecanın 2015- 2016 sezonunda da artarak devam edeceğini biliyor ve  inanıyoruz.

Biliyorsunuz ki, eylül ayında iki milli maç ardı ardına Konyada oynayacak ve çok önemli maçlar bunlar. Bilhassa Hollanda maçı Türkiye ve Türk Milli takım için ya tamam ya devam karşılaşması olacak. Bu ev sahipliği Türk spor tarihinde çok önemli bir yere sahip olacak.

2014-2015 Sezonunu gerek futbolda gerekse basketbolda centilmenlik örneği olarak Konya yaşadı, yaşattı ve bağımsız kuruluşlar tarafından da örnek taraftar örnek şehir olarak ilan edildi. Emeği geçenlere ve Büyükşehir Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Şehrimize sportif anlamda heyecan katan Torku Konyaspor futbol takımımıza Basketbol takımımıza ve tüm sportif anlamda sportif anlamda çaba gösteren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Konya da gerek siyasi aktüel gerekse sportif anlamda çok canlı medya var.  Gerek televizyon gerek gazete gerekse radyo aracılığıyla. 30 yıla yakın sürede,  spor yöneticiliğimiz de biz spor medyamızla birlikte yürüdük. Birlikte çalıştık. Büyük katkılar gördük. Şehir dışında da Konya’da edindiğimiz tecrübeleri adeta kendimize rehber edindik. Bu anlamda önümüzdeki sürecin çok daha güzellikleri Konya’ya getirmesini temenni ediyorum.  Konya’mıza hizmet etmiş,  etmeye de devam eden iki İl Müdürümüz Ömer Ersöz ve Fazlı Bayram Hadi’nin  burada olması bizi ayrıca mutlu etti. Hepinize saygılar sunuyor TSYD Başkanımıza ve yönetim kuruluna bir kez daha teşekkür ediyorum.”

TSYD Konya şube başkanı Recep Çınar ise, spor camiasına birlik çağrısı yaptı…

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın