Konspor

Trabzonspor yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor

Trabzonspor yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor

Trabzonspor, bir günlük iznin ardından Hollanda kampındaki hazırlıklarını bu sabah yaptığı çalışmayla sürdürdü.
Arnhem kenti yakınlarındaki Renkum kasabasında kamp yapılan otelin sahasında teknik direktör Shota Arveladze yönetimindeki antrenmana sakatlıkları süren Deniz Yılmaz ve Alex Bourceanu katılmadı. Sakatlıkları nedeniyle üç gündür dinlendirilen Sefa Yılmaz ve Aytaç Kara ise bu sabahki çalışmada yer aldı.
HAVA SICAKLIĞI ARTTI
Hollanda’ya 3 Temmuz’da gelen ve kampın ilk günlerinde sıcaklar nedeniyle büyük zorluk yaşayan bordo-mavililer, daha sonra hava sıcaklıklarının 20 derecenin altına düşmesiyle rahatlamıştı. Ancak bugünkü sabah antrenmanında hava sıcaklığının tekrar 30 derecenin üzerine çıkmasıyla futbolcular zor anlar yaşadı. Teknik direktör Shota Arveladze de malzemecilerden sık sık su isteyerek içti ve başına dökerek serinlemeye çalıştı.
Isınma hareketlerinin ardından yarı sahada 4 takım halinde taktik çalışma yapan Trabzonspor’da futbolcuların hırsı dikkat çekti. Yüksek tempoda gerçekleşen çalışmada, teknik direktör Shota Arveladze, özellikle top kaybeden oyuncularını uyararak, “Topu kaybettikten sonra kendinizi gösterin ve tekrar kazanmaya çalışın. Top kaybı istemiyorum. Topun bizde kalması çok önemli” dedi.
SHOTA ESTETİK HAREKETLER
Antrenmanlarda sık sık topla birlikte oynayan Trabzonspor Teknik Direktörü Shota Arveladze, yaptığı estetik hareketlerle futbolculara taş çıkartıyor. Gürcü teknik adam, antrenmanlarda fırsat buldukça topla oynayıp estetik hareketler sergiliyor.
KARPUZ VE KİRAZ SÜRPRİZİ
Sıcak havada yaklaşık 2 saatlik antrenman yapan Trabzonsporlu futbolcular, antrenmanın sonunda taraftarların getirdiği karpuz ve kirazdan yiyerek serinledi. Teknik direktör Shota Arveladze ve futbolcular, saha kenarına konulan karpuz ve kirazları getiren taraftarlara teşekkür etti.
M’BİA KAMPA KATILDI
Daha önce 9 Temmuz’da Hollanda kampına katılacağı açıklanan Trabzonspor’un yeni transferi Stephane M’bia öğlen saatlerinde kampa katıldı. Sabah antrenmanına yetişemeyen Kamerunlu oyuncuyla teknik direktör Shota’nın bir görüşme yapacağı belirtildi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor