Shota'dan galibiyet yorumu!

Shota'dan galibiyet yorumu!

Trabzonspor Teknik Direktörü Shota Arveladze, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada: “Bir sezon açılışı oluyor. Futbolcular bu kadar çabuk beklemiyordular. Bir tatilden geliyorsunuz 12 gün sonra resmi bir maç var. Kafa ve fizik olarak hazırlanmak kolay değil. Biraz daha çabuk oynamalıyız. Güven eksikliğimiz var. Bu şimdilik doğal. Zamanla daha iyi olacak. İki haftadır çalışan bir ekip için bu tarz eksikler normal. İkinci maç daha kolay olabilir bizim için. Rakibimizi daha iyi tanıdık. Hangi tehlikeleri yaşayabileceğimizi gördük. Erken maçlarda sakatlıklar da erken geliyor. Yine de herkes ayakta kalmayı başardı. Bir gol attık. Gol yememek önemliydi. Avantajlı gideceğiz. Hazırlık döneminde bunu kullanarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.
 
Bordo mavili teknik adam, "Tempo yapmak, çabuk hücuma çıkmak, baskı yapmak eksiklerimiz. Trabzonspor'un özelliği bunlardır. Rakibimiz çok fazla alan bırakmadı. İstediğimiz futbolu sahaya yansıtmak 7-8 ay sürmeyecek. Ama 6-7 hafta oynamalıyız. Burada hatalar pahalı oluyor. Bu nedenle daha çok hata yapmamak için mücadele ettik. Eksik olduğumuz aşikar. Hazır değiliz" açıklamasında bulundu.
 
UEFA listesi ayın 9'unda verildiğini belirten Shota Arveladze, "sakatlıklarımız oldu. Bu oyuncular kampta da bizimle olmayacak. Belki Constant yetişebilir. Küçük bir kampın ardından rövanş maçını oynayıp geri döneceğiz" diye konuştu.
 
Seyircinin gösterdiği alkışı anlatmaya kelimeler bulamadığını da belirten Trabzonspor Teknik Direktörü,"bu kadar kalabalık beklemiyordum. Çünkü Ramazan'ın son günü. Bayramı bekliyor insanlar. Buna rağmen ne beni ne de Trabzonspor'u bırakmadılar. İlk sınavımız güzel geçti. İnşallah daha güzel günler bizi bekliyor” diyerek sözlerini tamamladı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın