"Rio yolunda pes etmek yok"

Hayata küserek pes etmek yerine spor yapmayı seçen "engelsiz halterciler", 2016 Rio Paralimpik Oyunları hayallerini gerçekleştirmek için azimle çalışıyor.
 
Bedensel Engelliler Halter Milli Takımı Antrenörü Ali Gökgöz, Eryaman'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'ndeki (TOHM) milli takım kampında, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kazakistan'ın Almatı kentinde Rio Olimpiyatları kotası veren turnuvada mücadele edeceklerini kaydetti.
 
2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda 5 madalya kazandıklarını hatırlatan Gökgöz, "Çalışmalarımızı 6 sporcuyla sürdürüyoruz. Şu ana kadar iki sporcumuz kota aldı. Rio'ya 6-7 sporcuyla gitmeyi hedefliyoruz" dedi.
 
Gökgöz, engelli sporcuların büyük bir azimle çalıştığının altını çizerek, "Hepsi birbirinden hırslı. Örnek bir şekilde mücadele ediyorlar. Onların anlayışında Rio yolunda 'pes etmek' diye bir şey yok" ifadelerini kullandı.
 
- "Halteri severek yapıyorum"
 
Avrupa üçüncüsü bedensel engelli milli halterci İzzettin Kanat ise ikinci kez olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil etmeyi hedeflediğini söyledi.
 
İzzettin, 2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda 4. olduğunu belirterek, "Kazakistan'da inşallah kotayı alacağım ve olimpiyatta madalya kazanacağım. Dünya sıralamasında ilk 5 girmeyi hedefliyorum" diye konuştu.
 
Sporun her zaman hayatının bir parçası olacağını vurgulayan İzzettin, şunları kaydetti:
 
"Spora başlarken milli olma gibi düşüncem yoktu. İçimde sadece spor yapma isteği vardı. Engel durumum olmasaydı güreş ya da uzak doğu sporlarından birini yapardım. Halteri de severek yapıyorum, bıraksam dahi bundan sonra spor hayatımda hep olacak."
 
- "Mesele zoru başarmak"
 
Milli sporculardan Mustafa Gül ise 2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda madalya sözü verdi.
 
Haltere kendi isteğiyle başladığını anlatan Mustafa, "Bizimkisi kimsenin yapamadığını başarmak. Hem ülkemizi hem de bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek için mücadele ediyoruz" dedi.
 
Almatı'da 26-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyonda olimpiyat kotası arayacak Bedensel Engelliler Halter Milli Takımı, şu sporculardan oluşuyor:
 
"Suat Güven (49 kilo), Dilfiroz Kuzdağı (67 kilo), Sibel Çam (55 kilo), İzzettin Kanat (72 kilo), Mehmet Doğan (88 kilo), Mustafa Gül (56 kilo)."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın