Murat Erdoğan iddialı konuştu!

Murat Erdoğan iddialı konuştu!

"Çalışmalarımızın karşılığını inşallah lig başladığında alacağız!"

Torku Konyaspor Sportif Direktörü Murat Erdoğan, kamp süreci ve çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, transferde hata yapmamak adına ve nokta oyuncuları takıma kazandırmak için sıkı bir çalışma yaptıklarını belirtti, "taraftarımızla ve stadyumumuzun muhteşem atmosferiyle bütünleşerek oyunuyla, mücadelesiyle, alacağı başarılı sonuçlarla seyir zevki verecek ve mutluluk yaşatacak bir takım performansı ortaya koyacağımıza inanıyoum" dedi. 
 
Erzurum'da tamamlanan birinci etap kampının son derece faydalı geçtiğini ifade eden
torku Konyaspor Sportif Direktörü Murat Erdoğan, "Birinci etap kondisyon ağırlıklı geçti. Futbolcu arkadaşlarımız yoğun tempodaki antrenmanlarla yavaş yavaş güçlerine ulaşmaya başladı. Bu da lig maratonu için önemli. Yaptığımız çalışmaların karşılığını inşallah lig başladığında alacağız" dedi.
 
Murat Erdoğan, "İkinci etap hazırlıklarımıza Avusturya'da başladık. Buradaki çalışmalarımız özel maç ve taktik antrenmanlar ağırlıklı olacak. En az 4 hazırlık maçı oynamayı planlıyoruz. Bu sayı artabilirde. Yapacağımız çalışmalarla hocamızın takımdan isteklerinin neler olduğunu ve bu isteklere en kısa zamanda nasıl cevap verebileceğimizi görmüş olacağız" diye konuştu.
 
Takıma yeni katılan transferlerin fazla bir uyum süreci yaşamadığını da sözlerine ekleyen Murat Erdoğan, "Takımımızda çok iyi bir arkadaşlık ve birlik-beraberlik var. Mevcut oyuncularımızla takımımıza katılan yeni transferlerimiz kaynaştı. Birlikte takımımıza nasıl katkı sağlayabiliriz düşüncesiyle çalışmalara devam ediyorlar. Transferde karakter ve oyuncu kişiliğini bildiğimiz, tanıdığımız ve bizim adımıza seçilmiş olan oyuncuları kadromuza kattık. Daha tabiki de transferi kapatmadık. Önemli hamle oyuncularını takımımıza kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Transfer yaparken hata yapmak istemiyoruz. Bu nedenle hamleleri sağlam atmak istiyoruz. Çünkü oyuncu transferi kolay değil. Geçtiğimiz yıllarda görüldüğü gibi yabancı transferinde yapılan hatalar gelişiyle ve gidişiyle büyük maliyetlere neden olabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşmamak için nokta atışı yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
 
'Transfer yaparken bundan sonraki 5 senenin kadrosunu kurmaya çalışıyoruz' diyen Toku Konyaspor Sportif Direktörü Murat Erdoğan,
"Konyaspor'a kazandırdığımız oyuncu buraya en az 2 yıl başarıyla hizmet etsin. Bunun çabasındayız. Bu nedenle transfer çalışmalarımız dışarıdan ağır ilerliyor gibi geliyor. Ama biz takımımıza kazandıracağımız isimlerden en maksimum faydayı alabilmeyi hesaplıyoruz. Bunun içinde transfer çalışmalarımızı sağlam ve ağır adımlarla ama emin bir şekilde sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Erdoğan, sezon öncesi en ciddi sınavlarından birini Konya'da Udinese'ye karşı vereceklerini de hatırlatarak, "Udinese'nin teklifini kabul etmemizin başlıca sebebi lig öncesi kendi gücümüzü gerçek anlamda test etmekti. Rakip İtalya Serie A Ligi'nin büyük kulüplerinden. Kendi sahamızda ve seyircimizin önünde güzel bir organizasyon olacağını umuyoruz. Lig öncesinde nerede olduğumuzu göreceğiz" dedi.
 
2015-2016 Hasan Doğan Sezonu ilk haftasında Torku Konyaspor'un kendi sahasında oynayacağı Akhisar Belediyespor maçı ile ilgili de görüşlerini açıklayan Murat Erdoğan, "Lig başlamadan önce oynayacağımız Udinese maçı bizim için ligin bir anlamda provası niteliğinde olacak. Taraftarımızdan söz etmeye gerek yok. Onları herkes biliyor. Sezonun ilk maçında tamamen dolu tribünler göreceğimize inanıyoruz. Taraftarımızla ve stadyumumuzun muhteşem atmosferiyle bütünleşerek oyunuyla, mücadelesiyle, alacağı başarılı sonuçlarla seyir zevki verecek ve mutluluk yaşatacak bir takım performansı ortaya koyacağımıza inanıyorum" diye konuştu. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın