Avrupa üçüncüsü Ümitler Türkiye’de!

Avrupa üçüncüsü Ümitler Türkiye’de!


Avrupa Ümit Erkekler Basketbol Şampiyonası’nda Fransa’yı yenerek 3. olan Ümit Milli Basketbol Takımı, Türkiye’ye döndü.

İtalya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Ümit Erkekler Basketbol Şampiyonası’na son şampiyon olarak katılan Türkiye, turnuvanın 3’üncülük maçında Fransa ile karşılaştı. Milli Takım, rakibini 84-74 mağlup ederek bronz madalya kazandı. Turnuvanın ardından Türkiye’ye dönen kafile İstanbul Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya oyuncuların yanı sıra Ümit Milli Takım Başantrenörü Taner Günay, Altyapı Koordinatörü Nihat İziç ve teknik heyetten yetkiler katıldı.

Toplantıda duygularını dile getiren oyuncular kısa zaman içinde hazırlandıkları turnuvada bronz madalya kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

GÜNAY: "MADALYA İLE DÖNDÜĞÜMÜZ İÇİN ÇOK GURURLUYUZ"
Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan başantrenör Taner Günay, şampiyonadan madalya ile döndükleri için çok gururlu olduklarını ifade etti. Kaybedilen yarı final maçından sonra üçüncülük maçına iyi hazırlandıklarını belirten Günay, şunları söyledi:
"Üçüncülük maçına takımımız tecrübesi, iyi arkadaşlığı, organizasyonu ve özel insanları sayesinde çok iyi hazırlandı. Bir günlük arada yapacak başka bir şey olmuyor. Kaptan Kartal takımı gayet güzel toparladı ve çok iyi bir Fransa maçı oynadık. Yaptığımız tüm hazırlıklar tuttu ve madalya getirdik. Bu turnuvaya çalışırken normal bir süreç geçirmedik. Dünya Şampiyonası ile tarihlerin çakışması sebebi ile 96 doğumlu 5 oyuncumuzu bir gün önce getirdik, onlar da bize çok uyum sağladılar."

ÖZMIZRAK: "BİRÇOK OLUMSUZLUK YAŞADIK"
Takım kaptanı olarak şampiyonada mücadele eden Kartal Özmızrak ise birçok olumsuzluk yaşadıklarını söyledi. Özmızrak, "Geçen sene yarı final oynayan Hırvatistan bu sene küme düştü. Biz yine yarı final oynama başarısını gösterdik. Yarı finalde kaybettikten sonra toparlanarak üçüncülük maçını kazanmayı bildik. Bunun bizim için büyük bir karakter olduğunu düşünüyorum" dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın