TSYD'den Müsteşar Faruk Özçelik'e destek!

TSYD'den Müsteşar Faruk Özçelik'e destek!

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şube Başkanı Recep Çınar, köşe yazısını sosyal medya hesabından paylaşan Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik ile ilgili yapılan haberlerin basın etiğine uymadığını savundu.

TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar çalıştığı gazetede yayınlanan yazısında yer alan sözlerin Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik’in ağzından çıkmamasına rağmen onun spora bakış açısı olarak değerlendirilmesinin bir algı operasyonu olduğunu ileri sürdü. Yazısında konuyla ilgili değerlendirmenin tamamen kendisine ait olduğunu, Faruk Özçelik’in yazıyı nezaketen sosyal medya hesabından paylaştığını, bunun haberleştirilmesinin art niyetten başka bir şey olmadığını vurgulayan Recep Çınar, “Türk sporuna ve gençliğine en iyi şekilde hizmet eden Konyalı, değerli bir bürokratın, kendisine ait olmayan sözler nedeniyle eleştirilmesi, bel altı vurulması ve başkasına ait sözlerin onun spora bakış açısıymış gibi değerlendirilmesi art niyetlilikten başka bir şey değildir. Tamamen benim görüşüm olan; Binicilik, Bilardo, Briç, Dans, Bowling ve Dart’ı spor olarak görmediğim şeklindeki yazının sayın Müsteşar Faruk Özçelik tarafından nezaketen paylaşılması onun da bu branşlara spor değilmiş gibi baktığını göstermez. Göreve geldiğinden bu yana yapmış olduğu başarılı çalışmalarla dikkat çeken ve Türk sporuna en iyi şekilde hizmet eden sayın Müsteşar Faruk Özçelik’e sadece muhalefet etmek için yapılan bu saldırı, bu eleştiri tamamen karalama ve algı operasyonundan başka bir şey değildir. Kaldı ki, sayın müsteşarın görev süresince yapmış olduğu çalışmalar ortadadır ve konuyu haberleştiren gazetenin görüşlerine ters düştüğü için hedef haline getirilmiştir” dedi.

“SPORA HİZMET EDEN BÜROKRATLAR KOLAY YETİŞMİYOR”
TSYD Konya Şube Başkanı olarak, görüşlerini paylaşan ve haksız eleştirilere hedef olan Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özelik’e yapılan haksız karalamayı kabul etmediğini, konuyu haberleştiren gazetenin de basın etiğine uymadığını belirten Çınar, “Ülke sporunun ve gençliğinin başarılı olması için gecesini gündüzüne katan, evinin yolunu, ailesinin yüzünü unutan ve işin ününde değil, ununda olan değerli bürokratlar kolay yetişmiyor. Bu açıklamayı haksızlığa uğradığına inandığım ve işini iyi yapmaya çalışan bir bürokrata, hiç de hak etmediği bir şekilde, özellikle de benim yazdığım bir yazıdan alıntılar yapılarak zulüm edenlerin amaçlarının üzüm yemek olmadığı apaçık ortadadır. Maalesef bu yapılan dürüst gazetecilik değildir. Buradan tekrar söylüyorum; Dans, Bocce, Briç, Bowling, Dart spor değildir. Doğu’daki kardeşlerimizin Halay’ı, Karadenizli kardeşlerimizin ‘Horon’u, Sakarya, Bilecik, Eskişehir yöresindeki kardeşlerimizin ‘Çiftetelli’si, Egeli kardeşlerimizin ‘Zeybek’i, spor mu? Özellikle altını çizerek söylüyorum, Halk Oyunları ve Dans bir spor değil, sanattır” diye konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın