Asya'dan Avrupa'ya kulaç atacaklar!

Asya'dan Avrupa'ya kulaç atacaklar!

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 27. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, 26 Temmuz Pazar günü İstanbul Boğazı'nda yapılacak.
 
Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden iki bine yakın yüzücü, 'Herkes İçin Spor' temasına uygun olarak düzenlenen organizasyonda buluşacak. Sporcular, İstanbul Boğazı'nın muhteşem manzarası eşliğinde Asya'dan, Avrupa'ya kulaç atacak.
 
Yarışın bu seneki onur konuğu, ünlü İngiliz açık deniz yüzücüsü Adam Walker olacak. Dünyanın en zorlu yedi okyanus geçişinde kulaç atan ilk İngiliz yüzücü olan Walker, 25 Temmuz'da İstanbul Boğazı Kuruçeşme'de özel bir gösteri sunacak. 37 yaşındaki İngiliz yüzücü, 26 Temmuz Pazar günü de Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yarışı'nda 6,5 kilometrelik parkurda mücadele edecek.
 
Organizasyonun basın toplantısı ise 24 Temmuz Cuma günü saat 11.00'de Ataköy Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilecek. Toplantıya, TMOK Başkan Yardımcısı Nihat Usta, TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, şampiyon yüzücü Adam Walker ve Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung konuşmacı olarak katılacak.
 
Yüzücü sayısı ve ülke dağılımı, alınan güvenlik önlemleri, yarışla ilgili önemli kurallar ve organizasyon kapsamındaki diğer etkinliklere ilişkin tüm detaylar burada basın mensuplarıyla paylaşılacak.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın