Konspor

Görme engellilerden 5 altın madalya!

Görme engellilerden 5 altın madalya!

Yunanistan’da düzenlenen atletizm yarışmalarına katılan Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları, Nilüfer’i ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ederek 5 altın madalya kazandı. 

Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü atletizm sporcusu Suat Öner, Mustafa Küçük ve Şenol Uğur, Yunanistan’da düzenlenen 2. Para Athletics Meeting “Glory Macedonia” Greece Athletizm’e katılarak kulübün müzesine 5 altın madalya daha ekledi. Geçtiğimiz ay İtalya’da düzenlenen atletizm müsabakalarından gümüş ve bronz madalyayla dönen Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü’nün milli atleti Suat Öner, Yunanistan’da düzenlenen yarışmalarda B2 kategorisinde 100 ve 200 metrede altın madalya kazanarak büyük bir başarının altına imza attı. B3 kategorisinde yarışan Milli Atlet Mustafa Küçük de kategorisinde 100 metre ve 200 metrede ipi göğüsleyerek altın madalya almaya hak kazandı.

Farklı branşlarda uluslararası arenada boy gösteren Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, cirit atmada da farkını ortaya koymayı başardı. Cirit Atma B2 kategorisinde yarışan Şenol Uğur, rakiplerini geride bırakarak altın madalyayı kulübün müzesine getirdi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor