"Türkiye'de Beşiktaş'tan başka kulüpte oynamazdım"

Beşiktaş'ın yeni transferi Ricardo Quaresma, siyah-beyazlı kulübe olan bağlılığını ve son günlerde forma numarası hakkında çıkan spekülasyonlar hakkında samimi açıklamalarda bulundu. 
Beşiktaş’taki ikinci dönemine başlayan Ricardo Quaresma, siyah-beyazlı takımın ikinci etap kamp çalışmalarını sürdürdüğü Avusturya'da bu sabah gerçekleşen antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile iki görüşme yaptığını söyleyen Portekizli futbolcu, aralarındaki konuşmada geçmişin geçmişte kaldığını, artık bugünü düşündüklerini söyledi.
 
"YENİ BİR SAYFA AÇIYORUZ" 
"Burada başarılı olmak için büyük bir isteğim var" diyerek açıklamalarını sürdüren Quaresma, "Kulüp ve ben yeni bir sayfa açıyoruz. Beni en çok üzen şampiyon olamamaktı. Burada harika bir taraftarımız var. Geri dönmemde Beşiktaş’ta şampiyon olmak düşüncesi de etkiliydi. Porto’ya dönüşüm benim için mutluluk vericiydi. Orası benim evimdi. Buraya döndüğüm için de mutluyum. Eskiyi konuşmak istemiyorum" dedi. 
 
"NELER YAPABİLECEĞİMİ GÖSTERDİM"
Takım oyunun önemini vurgulayan ve teknik direktör Şenol Güneş ile çalışmanın güzel olacağını belirten Portekizli dünya yıldızı, "Her şeyimi vereceğim. Daha önce neler yapabileceğimi gösterdim. Hiçbir oyuncu bir başına maçı çözemez. Takım olmak zorundasınız. Takıma katkı sağlamak, arkadaşlarıma yardım etmek adına büyük bir isteğim var. Şenol Güneş çok değerli bir hoca onunla çalışmak benim için çok güzel olacak" ifadelerini kullandı.
 
"SIRT NUMARAM 7 OLUR 007 OLUR FARK ETMEZ"
Son günlerde gündeme gelen 7 numaralı forma tartışmaları hakkında da konuşan Quaresma, "Önemli olan Beşiktaş için mücadele etmem. Sırt numaram 7 olur 007 olur fark etmez. İyi ve genç bir kadro… Tanıdığım isimler var. Deneyimli oyuncularla dolu bir kadro. Çok çalışacağız, kupalar kazanacağız. Burada kupalar kazanmadan kariyerim sonlandırmak istemiyorum" açıklamasını yaptı.
 
"BAZEN İŞLER İSTEDİĞİNİZ GİBİ GİTMEZ"
Beşiktaş'tan transfer olduktan sonra sürekli takip ettiğini ve maçlarını izlediğini belirten 31 yaşındaki yıldız oyuncu, "Futbolda iyi oynadığınız dönemler olur, bazen işler istediğiniz gibi gitmez. Her futbolcu her maçı iyi oynamak ister! Burada olmadığım dönemde Beşiktaş’ı yakından takip ettim. Avrupa maçlarını canlı izledim. Sezonun genelinde iyi işler yaptılar" dedi.
Quaresma, Türkiye liginde başka takımda kesinlikle oynamayacağı da açıklayarak, "Derbiler tüm sonuçlara açık maçlardır. Derbileri kazanmak, şampiyon olmaya yetmeyebilir. Türkiye’de başka bir takımda kesinlikle oynayamazdım. Eğer başka bir takıma gitseydim kulübe ve taraftara saygısızlık olurdu" şeklinde konuştu. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın