2016 Model Bayern München !

2016 Model Bayern München !

 
 
Geçtiğimiz sezonu Almanya ligi şampiyonu olarak tamamlayan Bayern München Avrupa transfer sezonunun en hareketli takımlarından biri oldu. İki sezondur UEFA Şampiyonlar Ligi yarı finalinde elenen ve artık yeni bir Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu hedefleyen Bavyera ekibi transfer çalışmalarını bu doğrultuda sürdürüyor.

İlk olarak Stutgart’dan 26 yaşında ki kaleci Sven Ulreich transfer eden Alman ekibi ilk önemli tranfer hamlesi olarak ise Shakhtar Donetsk’in 24 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Douglas  Costa’yı  30 milyon Euro karşılığında renklerine katarak gerçekleştirdi.
Bunun yanı sıra kulübe 17 yılını veren, alt yapısından yetişen ve önemli başarılara imza atan aynı zamanda takımın kaptanlığını da yapan Bastian Schweinsteiger’i yaklaşık 20 milyon Euro karşılığında Manchester United’a gönderdi. Bu oyuncunun boşluğunu Avrupa’nın en önemli orta saha oyuncularından olarak gösterilen Arturo Vidal ile doldurmayı planlayan Bayern München bu transfer için yaklaşık 45 milyon Euro’yu gözden çıkarmış durumda.
Bayern München yeni sezona Avrupa’da kupa hedefiyle girmeyi planlıyor. Bu doğrultuda transfer çalışmalarına devam eden Alman ekibinin ileriki dönemlerde birkaç önemli transfer yapması daha bekleniyor.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın