"Transfer çalışmalarını titizlikle yürütüyoruz"

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, yeni sezonda başarılı olacak bir takım oluşturma adına sağlam temelleri atmaya çalıştıklarını ifade ederken, transfer konusunda da titiz ve seçici davrandıklarını sözlerine ekledi.

"HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ 'TAKIM OLMA' OLGUSU"
Takımın yeni sezon öncesi ikinci etap kamp çalışmaları için Avusturya'da bulunduğunu hatırlatan Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, "Son derece olumlu ve verimli bir kamp dönemi geçiyor. Erzurum'daki kondisyon ve kuvvet çalışmalarının ardından Avusturya kampı taktik çalışmaların ve hazırlık maçlarının ağırlıkta olduğu bir süreç. Bu dönemde ciddi bir sakatlığın yaşanmaması, oyuncularımızın birbirleriyle olan kaynaşmaları, hocamızın isteklerini yerine getirme adına gösterdikleri gayret ve hırs tabiki de bizleri mutlu ediyor. Takımımıza yeni katılan transferlerimizin de katkı anlamında önemli işler yapacağına inanıyoruz. Ama her şeyden önemlisi teknik direktörümüz Aykut Kocaman'ın da her defasında üzerinde durduğu 'Takım olma' olgusunu kazanmak. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman başarının da beraberinde geleceğine inanıyoruz" dedi.

"TRANSFER KONUSUNDA TİTİZ VE SEÇİCİ DAVRANIYORUZ"
Baydar, transfer konusunda yapılan eleştirilere de değinerek, "Daha önce de ifade ettiğimiz gibi transfer dönemleri kulüpler adına zorlu bir süreç. Transfer yaparken maddi konularla birlikte oyuncunun kulüp yapısını bozup bozmayacağı, takıma olan uyumu başta olmak üzere birçok konuda ince eleyip sık dokumamız gerekiyor. Transfer komitemiz teknik heyetimizle belirlediği alternatifli oyuncu listesinden bu kriterlere göre değerlendirmelerde bulunarak kadromuza isimler dahil ediliyor. Şu ana kadar alınan oyuncuların Konyaspor'umuzun başarısına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Transfer konusunda titiz ve seçici davranıyoruz. Koruduğumuz iskelet kadronun üzerine yapacağımız takviyelerle ligde başarılı olmak istiyoruz. Bunun için atılacak sağlam temellerle kaliteli bir kadro oluşumu hedefliyoruz" diye konuştu.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın