Orhan Berk unutulmadı!

Orhan Berk unutulmadı!

TÜRKİYE Spor Yazarları Derneği Konya Şube Başkanlığı yapmış olan, Konya spor basının usta kalemlerinden Orhan Berk  ölümünün birinci yıldönümünde mezarı başında anıldı. 27 Temmuz 2014 yılında yakalandığı hastalığın pençesinden kurtulamayarak  hakkın rahmetine kavuşan merhum  Orhan Berk için, bir dönem başkanlığını yaptığı Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi tarafından  anma programı tertiplendi.  
Törene Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şube Başkanı Recep Çınar, Konya  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürü Cemil Paslı, Türkiye Futbol Adamları Derneği Konya Şube Başkanı Dursun Seyis, TSYD Konya Şubesi yöneticiler ve gazeteciler katıldı. Orhan Berk’in Musalla Mezarlığı’ndaki kabrindeki anma programı merhumun mezarı başında okunan kuranı kerim ve duayla başladı. Daha sonra konuşan TSYD Konya Şube Başkanı Reçep Çınar, Orhan Berk’in genç gazetecilere örnek bir meslek hayatı geçirdiğini belirterek, “İlerlemiş yaşına rağmen son nefesine kadar meslekten kopmadı. Onun gazetecilik aşkını meslektaşlarımızda görmek zor. Orhan Berk’in ismini yaşatmak için girişimlere başladık. ASKF, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve taban birlikleriyle görüşmelerimizi sürdürüyoruz.  İsminin yaşatılması konusunda dernek olarak her türlü çalışmayı yapacağız. Orhan Berk’i  unutmadık ve unutmayacağız” dedi.  

Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz Orhan Berk’in unutulmaz bir gazeteci olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, “Spor basının duayen isimlerindendi. Aramızdan ayrılalı 1 yıl oldu. Orhan Berk yeri kolay doldurulamayacak bir isim. Tekrardan merhuma Allah’tan rahmet diliyor, ailesine ve spor basınına başsağlığı temennisinde bulunuyorum” şeklinde konuştu.  Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay, Orhan Berk’in ismini yaşatmak istediklerini ve TSYD Konya Şubesiyle ortak bir çalışma başlattıklarını belirterek, “Bu sezon başlayacak U17 Futbol Ligi’nin Orhan Berk Sezonu olması noktasında çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz.  Konya spor basının unutulmaz ismi Orhan Berk’in ismini yaşatmak için elimizden geleni yapacağız. Merhuma tekrardan Allah’tan rahmet sevenlerine sabırlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Daha sonra söz alan  Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürü Cemil Paslı ve Türkiye Futbol Adamları Derneği Konya Şube Başkanı Dursun Seyis de Orhan Berk’in yaptıklarıyla Konya basınına damga vuran isimlerden birisi olduğunu belirttiler. Törende son konuşmayı yapan Orhan Berk’in oğlu Volkan Berk ise, programı tertipleyen TSYD Konya Şube yönetimine ve katılımcılara teşekkür etti. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın