"Konyaspor'da olmaktan çok mutluyum"

Torku Konyaspor'un kadrosuna bu sezon başında dahil olan isimlerden Halil İbrahim Sönmez, büyük bir camianın parçası olduğunu ve bunun da kendisine büyük sorumluluklar yüklediğinin farkında olduğunu belirtirken, sorumlulukları yerine getirme adına büyük heyecan duyduğunu söyledi.
 
Geçtiğimiz sezonu kiralık olarak pilot takım Anadolu Selçukspor'da tamamladıktan sonra Torku Konyaspor'a geri dönen ve kamp çalışmalarında yer alan  Halil İbrahim Sönmez, yeşil beyazlı formayı giymek için sabırsızlandığını söyledi.
 
Kamp çalışmalarını değerlendiren Halil İbrahim Sönmez, "İlk etabı Erzurum'da tamamladıktan sonra 10 günden bu yana Avusturya'da ikinci etap hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Burada çalışma ortamı, hava şartları kısacası herşey mükemmel ve çok iyi çalışıyoruz. Takıma yeni dahil olan genç arkadaşlarımızla ve yeni transferlerimizle herhangi bir uyum sorunu yaşamadık. Burada gerçekten tam anlamıyla bir aile ortamı var. Herkes birbirine inanılmaz şekilde yardımcı oluyor. Bu da tabiki bizlerin işlerini bir anlamda kolaylaştırıyor. Her şey yolunda. Çalışmalarımız yoğun tempoda. Bu temponun zorlu lig maratonunda bize neler katacağını biliyoruz ve bunun için çalışıyoruz. İnşallah lige kadar en hazır hale geliriz ve sezona da iyi bir başlangıç yaparak devamını getiririz" diye konuştu.
 
Halil İbrahim Sönmez, "Konyaspor gibi büyük bir camianın parçası olduğum için çok mutluyum" derken, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Her futbolcunun hayali büyük kulüplerle Süper Lig'de mücadele etmektir. Ben bu hayalimi gerçeğe dönüştürmeye çok yakınım. Tabiki de bunun yüklediği bir takım büyük sorumluluklar var. Bunların da farkındayım. Konyaspor formasını giyme adına bu sorumlulukları yerine getirmek için büyük bir heyecan duyuyorum. Benim gibi diğer genç arkadaşlarım ve ağabeylerimde bu heyecanı ve sabırsızlığı yaşıyor..."
 
Geçtiğimiz sezon elde edilen lig sekizinciliğinin bu sezon konulan hedefi daha yukarılara taşıma anlamına geldiğini de sözlerine ekleyen Halil İbrahim Sönmez, "Gerçekten iyi bir takıma sahibiz. Takımların başarısındaki önemli bir payda birlik-beraberlik ve arkadaşlık. Bununla birlikte muhteşem bir stadyumumuz ve yine muhteşem bir taraftarımız mevcut. Tüm bunları iyi bir şekilde bir araya getirerek ve kenetlenerek yeni sezonda daha iyi işler yapacağımıza takım olarak inanıyoruz. İnşallah bu düşüncelerimizi gerçekleştireceğimiz bizim adımıza başarılı bir sezon yaşarız" konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın