Aykut Kocaman'dan taraftara çağrı!

Aykut Kocaman'dan taraftara çağrı!

Torku Konyaspor Teknik Direktör Aykut Kocaman, yeni sezonla ilgili hedeflerini açıkladı. Kocaman, geçen sezonun bir adım önüne geçmek istediklerini ifade etti, en büyük hayalini açıkladı. 
 
Yeni sezon hazırlıklarının ikinci etabına Avusturya'nın Langenfeld Kasabası'nda devam eden Torku Konyaspor'da Teknik Direktör Aykut Kocaman, Lig Tv'ye açıklamalarda bulundu.
 
Kocaman, 'Ben şunu çok seviyorum. Esas itibariyle oyun olarak yapabiliyorsan oyunu kontrol eden takım en büyük hayalim. Geçen sezon biraz da oyuncu gurubunun tarzı olarak önemli bir değişim yaptık Erciyes maçından sonra. Nisbeten biraz daha 'Türk işi' dediğim futbola döndük. Biraz daha kontrollü daha doğrusu defansif anlamda biraz daha düşünen rakip sahada oynamaktan ziyade topun arkasına geçen tarafına götürdük' dedi.
 
Futbolda en önemli kalitenin gol yememek olduğunu söyleyen başarılı teknik adam, 'İddialı, güçlü bir takım olmak istiyorsanız bunun üzerine inşaa edebilirsiniz. Geçen sezonun ikinci yarısı bunu başarmıştık yine bunu sürdürmek en büyük arzularımdan bir tanesi. Aynı zamanda da geçen sezon bıraktığımız yerin bir adım daha üstüne koyabilirsek, puan olarak olabilir, puantajdaki yer olabilir ya da zihindeki izlerde de olabilir bu, beni mutlu ve tatmin eder' ifadelerini kullandı.
 
STADYUMA VE TARAFTARA ÖVGÜ
 
Torku Konyaspor'un teknik patronu Aykut Kocaman, Konya Büyükşehir Belediyesi Torku Arena Stadyumu'yla ilgili övgüyle bahsetti. Kocaman, 'Net bir şekilde ifade edeyim ki stat, şahane bir stat. Mükemmel bir ambiyans oluyor. Az seyircinin geldiği maçlarda da içeride oynama avantajını sunuyor bize. Hele dolu olduğu anda çok daha büyük bir itici güç haline geliyor. Geçen sezon ligin Galatasaray ve Fenerbahçe' den sonra iç saha maçlarında en fazla seyirci toplayan takımı olmuştuk. Bunu istikrarlı bir hale getirebilmek çok önemli. Bu önemli bir kriter' dedi.
 
Yeşil beyazlı taraftarlardan da övgüyle bahseden Aykut Hoca, 'Benim beklentim, evliliklerde söylendiği gibi, iyi günde ve kötü günde taraftarın, takımla beraber olması gerekiyor' dedi.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın