Konspor

"Konyaspor'a gelmek çok doğru bir karar"

Torku Konyaspor'un yeni transferlerinden Abdou Razack Traore, Konyaspor'a transfer olduğu için ne kadar doğru bir karar verdiğini kamptaki arkadaşlıktan anladığını ve mutlu olduğunu belirtirken, lig sıralamasında mümkün olduğunda daha üst sıraları hedeflediklerini ve bunu da başaracak güçte olduklarına inandığını söyledi.
 
Konyaspor ile 1 yıllık sözleşme imzaladıktan sonra Avusturya'da devam eden ikinci etap hazırlıklarına katılan Abdou Razack Traore, "Bazen bir takıma gidersiniz ama orada umduğunuz atmosferi bulamazsınız. Ama buraya geldiğimde hocamız ve arkadaşlarımız beni bağrına bastılar ve burada gerçekten harikulade bir atmosfer var. Her şey için onlara teşekkür borçluyum"şeklinde konuştu.
 
Torku Konyaspor'a transferi ile ilgili de açıklamada bulunan Traore, "Geçen sezon lig devam ederken Konyaspor benimle ilgileniyordu. Yalnız ben o dönem mücadele verdiğim Kardemir Karabükspor'u nasıl ligde tutabiliriz? diye odaklanmış bir durumdaydım. Tabiki de lig sonuçlandıktan sonra 'Ne yapmamız gerekiyor?' diye konuşurken Konyaspor ile yeniden görüşmelerimiz oldu. Anlaştık. Burada olmaktan çok mutluyum. Konyaspor büyük bir takım. Şehir gerçekten çok güzel. Bu nedenle doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum ve burada olmaktan dolayı çok memnunum" dedi.
 
Abdou Razack Traore, "Ben gelmeden önce zaten takımımız çalışmalara başlamıştı. Hocamız gerçekten kaliteli ve deneyimli bir hoca. Ne yaptığının farkında. O yüzden bende elimden geldiğince efor sarfedip takıma yetişeceğim ve birlikte hazır bir şekilde sezona başlayacağız" diye konuştu. 
 
Taraftarlar ve stadyumdan oldukça etkilendiğini ve oynamak için sabırsızlandığını da sözlerine ekleyen Abdou Razack Traore, "Geçen sezon Konya'ya maça geldiğimde harikulade bir stadyum ve muhteşem bir taraftar olduğuna bende gözlerimle şahit oldum. Bu sezonda çok çalışıp ve çıtayı yükseltip, mümkün olduğunca lig tablosunda yüksek bir pozisyon hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Abdou Razack Traore, "Benim kendi hedefim olarak düşüncem; herşeyden önemlisi çalışarak takımımızı hep birlikte daha yükseğe taşımak. Bunu yaptığımız zaman zaten ödülü almış oluyoruz. Takım başarılı olduğu zaman bu başarı zaten bana ve takım arkadaşlarıma da dönmüş oluyor" dedi. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor