Kırkpınar'ın "rövanşı" Antalya'da yapılacak

Kırkpınar'ın

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne katılacak pehlivanlar ilk antrenmanlarına çıktı. Kırkpınar’ın finalisti Osman Aynur, Kırkpınar’ın rövanşını Gökbel'de alacağını söyledi. 

Alanya Belediyesi’nin 01-02 Ağustos tarihlerinde Gökbel Yaylası’nda gerçekleştireceği güreş festivalinde er meydanına çıkacak olan başpehlivanlar İsmail Koç, İsmail Erkal, başaltı pehlivanlar Hakkı Aygün ve Furkan Durmuş Altın, Zimbitlik Spor Sahası’nda antrenman yaptı.
 
RÖVANŞ KOLLUYOR
Antrenmandan sonrası 2006 yılı Kırkpınar Başpehlivanı ve 2015 yılı finalisti Osman Aynur, “Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel nezdinde yapılan 2015 yılı yağlı pehlivan güreşleri için buraya geldik. Bütün başpehlivanlar ve güçlü rakiplerimiz burada. Umuyorum ki geçen hafta Edirne Kırkpınar’daki güreşin rövanşını burada alacağım” dedi.
 
YİNE ADAY
Geçen yılın Gökbel Güreş Ağası Kerim Yılmaz da güreşlere desteklerinin devam edeceğini belirterek, “2013 yılından bu yana Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri güreş ağalığını devam ettiriyorum ve ata sporumuza destek vermeye de devam edeceğim. İnşallah bu yıl ağalık yarışında altın kemer için yarışacağım. Tüm halkımız güreşlere bekliyoruz” diye konuştu.
 
HAZIRLIKLAR TAMAM
Bu yılki güreşlere tüm halkı davet eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise “11 yıldır sürdürdüğümüz etkinliğimiz de bu yıl 35 başpehlivan ve 500’e yakın güreşçi Gökbel'de yine kol bağlayacaklar. Alanya Belediyesi olarak alt yapıları hazırladık ve çalışmalarımız tamamladık. Hafta sonu halkımız hoş vakit geçirmelerini diliyorum. Tüm Alanya Halkını orada görmek istiyorum. Halkımızla bir arada olmaktan mutluluk duyacağız” sözlerini sarf etti.
Antrenman sonrası Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel sporcular tatlı ikram etti.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın