İşte Torku Konyaspor'un yeni transferleri!

İşte Torku Konyaspor'un yeni transferleri!

Torku Konyaspor Basket takımı, geçen sezon lig’de tutunmayı başardı ve bu sezonu play – off lara kalabilme şansını yakalayabilmek için transferlerini gerçekleştirdi. Yapılan transferler sonrası sezona hazırlanacak olan yeşil beyazlılar, elinde tuttuğu oyuncuların yanı sıra takviyelerle lige iddialı bir konumda hazırlanacaklar. Sezon hazırlıklarına 10 Ağustos’ta başlayacak olan Torku Konyaspor Basket, Troy De Vıres gibi skorer oyuncu ile anlaşamazken,  alınan yabancılar ile farklı bir konumda lige başlayacaklar. İşte alınan oyuncular hakkında kısa bilgiler. 

VANJA PRISNIC

“ Kazadan sonra ilk 100 metreyi koştuğumda kendimi dünyanın en mutlu adamı ilan ettim”
Bu sözler Torku Konyaspor Basket takımının bu sezon transfer ettiği Vanja Plisnic’e ait. 20 yaşında geçirdiği bir trafik kazası sonrası uzun süreli tedavi gören Sırp oyuncu, hayata tutunduktan sonra, yaşamına küsmeden azmiyle herkese örnek olması gereken bir yaşam tarzı belirledi. Sistemli tedavisi sonrasında yine kendi sistemini belirleyerek kısa süre sonra parkelere dönmeyi başardı. Başarmayla kalmayıp başarı çıtasını her sezon yükseltti. Ve Rönesans Ted Kolejliler forması altında geçtiğimiz sezonu tamamladıktan sonra, 2015 – 2016 için Torku Konyaspor Basket formasını giymek için sözleşme imzaladı. Geçtiğimiz sezon 10,38 sayı ortalamasıyla oynayan sırp oyuncu, serbest atışlarda yüzde 56, pota altında yüzde 52, dış atışlarda yüzde 36 lık  performansıyla göz doldurdu. 

JOHNDRE JEFFERSON
Torku Konyaspor Basket’in yeni transferi Johndre Jefferson, 30 Kasım 1988 doğumlu. 2.07 boyunda ve 95 kg ağırlığında olan A.B.D. lı oyuncu kolejden mezun olduktan sonra profesyonel kariyerine 2011 – 2012 de Slovakya’da başladı. Ardından İsrail liginde forma giyen Jefferson, 2013 yılında İtalya ikinci liginden Mantonava’ya transfer oldu. Geçtiğimiz sezonun başında takımında kalmaya karar verdi. Sezon ortasında Ed Daniel ile yollarını ayıran oyuncu Varese forması ile sezonu tamamladı. Varese’de geçen sezon 12 maçta, ortalama 26 dk. Oynayan forvet oyuncu, 11.8 sayı ortalamasını tutturdu. Serbest atışlarda yüzde 61, pota altında ise yüzde 69 luk performans gösteren Amerikalı oyuncu, 8.6 lık ribaunt ortalaması ile sezonu tamamlayarak Torku Konyaspor’a transfer oldu. 

TYRONE BRAZELTON
Torku Konyaspor Basket, transferlerine bir yenisini daha ekledi. Le Havre takımından Amerikalı pivot Tyrone Brazelton’u kadrosuna kattı. Geçen yıl Le havre takımında oynayan Brazelton, 32 maçta ortalama 29.8 dakika oynadı ve 13.2 sayı, 2,5 ribaunt’luk performans gösterdi. 1.83 boyunda ve 82 kg. ağırlığında olan pivot, serbest atışlarda yüzde 75, boyalı alanda yüzde 48 lik performansıyla göz doldurdu. Dış atışlardaki yüzde 42 lik başarı oranıyla bu sezon Torku Konyaspor Basket’in sayı yükünü çekmeye aday bir oyuncu olarak göze çarpıyor. 
 
LASAN KROMAH
Geçtiğimiz sezon Macaristan ligi’nde forma giyen ve ligin en değerli oyuncusu seçilen Lasan Kromah ile 1 yıllık sözleşme imzalandı. 24 yaşında ve 1.98 metre boyundaki Amerikalı oyuncu, NCAA kariyerine George Washıngton Üniversitesi’nde başladı ve  2014 yılında Connectıcut Üniversitesinden mezun olurken NCAA şampiyonluğu yaşadı. Avrupa’daki ilk tecrübesinde geçen sezon Alba Fehervar takımında 31 dakika ortalama ile oynayan Amerikalı oyuncu 19.8 sayı, 4.8 ribaunt, 2.3 asist ve 2.3 top çalma istatistiğine ulaştı. 

DOĞUKAN SÖNMEZ
Transfer döneminde hız kesmeyen Torku Konyaspor Basket, G.S. Liv Hospital’dan Doğukan Sönmez’i transfer etti. 23 yaşındaki Doğukan Sönmez geçen sezon Sakarya Büyükşehir Belediye'de kiralık olarak forma giymişti. Birçok kez alt yaş gruplarında milli takım forması giyen Doğukan, hocanın isteği üzerine transfer edildi. 

ALTAY ÖZURGANCI
Torku Konyaspor Basket, 1 - 2 numaralı pozisyonlarda oynayan ve geçen sezon Avustralya'da forma giyen Altay Özurgancı'yı da transfer etti.
1988 doğumlu ve 1.98 metre boyunda olan Altay Özurgancı daha önce Galatasaray ve Kepez Belediyesi takımlarında antrenör Aziz Bekir ile birlikte çalışmıştı. İstanbul doğumlu olan Altay skorer gard pozisyonunda oynuyor. Boyu 1.95 olan genç oyuncu, geçtiğimiz sezon T. Erkekler 2. Basketbol liginde Fibrabeton İstanbulspor formasıyla oynadı ve oynadığı 17 maçta 26.3 dk. ortalamayla, 9.5 sayı, 3.1, ribaunt ve 1,9 asist üretti. 
 
Ayrıca geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında takıma dahil olan Ernest Bremer’in yanı sıra sözleşmesi fesh edilen, ancak, özellikle yaptığı bloklar ile geçen sezon kral olup takıma büyük katkı sağlayan Sean Wılliams  ve Valentin Pastal ile tekrar sözleşme yenilendi.  
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın