Ömer Ali Şahiner'in Avrupa isteği!

Ömer Ali Şahiner'in Avrupa isteği!

Torku Konyasporlu Ömer Ali Şahiner, herkes gibi kendilerinin de Avrupa'da mücadele etmeyi çok istediklerini, geçen sezonun ikinci yarısındaki performanslarını yeni sezonda tüm haftalara yaymaları halinde bu hedeflerine ulaşacaklarına inandıklarını söyledi.
 
"Hem kendi hem de rakip takım arkadaşlarımıza sakatlık olmadan, kazasız belasız bir sezon diliyorum" sözleriyle değerlendirmesine başlayan Ömer Ali Şahiner, "Kampımız bu anlamda iyi gitti. Sakatlık yaşamadık. Diğer anlamda ise kamp yorucu ve zor geçiyor. Bunun farkındayız. Ama bunları yaptığımızda sezon içerisinde rahat edecek ve karşılığını alacak olanlar yine bizleriz" diye konuştu.
 
Başarılı oyuncu Ömer Ali Şahiner, "Yeni sezonda geçen sezonki ikinci yarıdaki yakaladığımız performans kesinlikle bizi tatmin etmez" derken sözlerine şöyle devam etti:
 
"Bunun üzerine koymamız lazım. Olduğumuz yerde sayarsak veya geriye gidersek bu bizim için iyi olmaz ve başarı sayılmaz. Bu anlamda geçen sezon yakaladığımız taraftar kitlemizi arkamızda görmek çok önemli. Çünkü onlar ikinci yarıda yakaladığımız başarıda itici güç oldular. İnşallah bu sezon geçtiğimiz sezonun üzerine koyarak, hem Eylül'de Konya'da oynanacak milli maçlar var. Hem o maçlarda hem bizim maçlarımızda taraftarlarımızın vereceği destekle inşallah Konya adından bu sezon sıkça söz ettirecektir..." 
 
Avrupa'da Konyaspor olarak temsil edilmeyi kendilerinin de çok istediğini sözlerine ekleyen Ömer Ali Şahiner, "Stadyum gerçekten Konya'ya Avrupai bir ortamın oluşmasına neden oldu. Taraftarların gösterdiği ilgide mutlaka ki onun etkisi vardı. Bununla birlikte Aykut hocanın oyun sistemi ve takımın aldığı sonuçlar taraftarın ilgisinin artmasında önemli bir rol üstlendi. Bizde futbolcu olarak Avrupa'da oynamak ve Avrupa kupalarına gitmek istiyoruz. Bizimde hedefimiz şu an bu. Ama oraya giderken emin ve sağlam adımlarla gitmek lazım. Geçen sezon buna biraz yaklaştık. O ikinci yarıda yakaladığımız çıkıştan sürekli bahsediyoruz. Ama bunu sezonun geneline yaymak önemli. Bunu başarabilirsek Avrupa'ya gitme hedefine ulaşırız. Kolay bir şey değil, ama çok uzakta da olan birşey değil. İnşallah takım olarak bunu başarırız" şeklinde konuştu. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın