Konspor

Konyaspor geliyor!

Konyaspor geliyor!

Teknik Direktör Aykut Kocaman, Avusturya'da yapılan ikinci etap kampının beklentilerini karşıladığını ve oyuncuların performanslarından memnun olduğunu söylerken, oyun anlayışlarını ve sistemlerini lig maçlarında sahaya yansıttıkları zaman başarının geleceğine inandığını ifade etti.
 
Torku Konyaspor'un19 Temmuz'da başlayan Avusturya'daki ikinci etap kampının Gaziantepspor ile oynanan maçın ardından tamamlandığını ifade eden Teknik Direktör Aykut Kocaman, "İki kaliteli takımın, futbolun sertliğini içinde barındıran, kıran kırana bir maçı oldu. Yakaladığımız fırsatlar, değerlendiremediğimiz penaltı ve sonrasında kalemizde gördüğümüz gol. Kaybettik. Sonuçta hazırlık maçı. Ama yapmayı planladıklarımızın neresinde olduğumuzu görme adına iyi bir sınav oldu" diye konuştu.
 
Aykut Kocaman, 14 gün süren Avusturya kampının faydalı geçtiğine inandığını belirterek, "Günde bazen çift, bazen de tek antrenman yaparak yoğun ve yorucu bir tempoda çalıştık. Bu çalışmalarda takımımızın planladıklarımızın neresinde olduğunu, istediklerimize nasıl cevap verdiğini gördük. Genel anlamda bakıldığında geçtiğimiz sezon kaldığımız yerden yolumuza devam ediyoruz. Ama bu tabiki de yeterli değil. Bunun üzerine çıkma adına ligin başlamasına kadar olan bölümü en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Hazırlık döneminde oyuncularımızın sakatlık yaşamaması da bizim adımıza önemli bir gelişme. Oynadığımız hazırlık maçlarında olumlu işler yaptık. Ama sonuçlar kesinlikle yanıltıcı olmasın. Bizim için asıl hedef Akhisar Belediyespor maçıyla başlayacak lig olacak. Bu doğrultuda sezona en hazır şekilde girmek için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.
 
Avusturya kampında oynamayı planladıkları hazırlık maçlarının iptalini de değerlendiren Teknik Direktör Aykut Kocaman, "Burada daha çok taktik antrenmanlar, hazırlık maçları oynamayı planladık. Ama Galatasaray-Udinese maçında yaşanan olaylardan dolayı oynayacağımız maçların iptal edilmesi bizi de olumsuz etkiledi diyebiliriz. Artık bu duruma bir son verilmesi gerekiyor. Takımlara ve oyunculara karşı sevgi bu şekilde gösterilmeye devam ederse hazırlık maçları oynanamayacak duruma gelinecek ve o zamanda takımlarımızın yurt dışına kamp yapmaya gelmesine gerek kalmayacak. Vatandaşlarımız lütfen sevgilerini daha güzel bir şekilde ortaya koysunlar. Kimsenin kimseye zarar vermeye, maç izleme özgürlüğünü olumsuz gelişmelerle elinden almaya hakkı yok" şeklinde konuştu.
 
İki günlük izin sonrasında 5 Ağustos'da Konya'da çalışmalara yeniden başlayacaklarını da sözlerine ekleyen Teknik Direktör Aykut Kocaman, "Geçtiğimiz sezon taraftar-stadyum-takım üçgeni çok iyi bir şekilde işlemiş ve takım olarak önemli işler yapmıştık. Her fırsatta dile getirdiğimiz gibi taraftarımız bu takım için önemli bir itici güç. Bunun avantajını yeni sezonda da kullanmak istiyoruz. İnşallah onlarla buluşacağımız ilk lig maçında Akhisar Belediyespor karşısında arzu ettiğimiz sonuca alarak yeni sezona iyi bir başlangıç yaparız. Şimdi tek düşüncemiz yapacağımız antrenmanlarla Akhisar Belediyespor maçına hazırlanmak" ifadelerini kullandı. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor