Konspor

1. Uluslararası Balıkesir Cup’ta şampiyon Türkiye

1. Uluslararası Balıkesir Cup’ta şampiyon Türkiye

1. uluslararası balıkesir cup tekerlekli sandalye balıkesir turnuvası sona erdi

1.Uluslararası Balıkesir Cup Tekerlekli Sandalye Basketbol turnuvası sona erdi. Turnuvanın galibi Türkiye oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı’nın (TBESF) birlikte düzenlediği ’1.Balıkesir Uluslararası Tekerlekli Basketbol Turnuvası (1.Balıkesir Cup İnternational Wheelchair Basketball) Alparslan Türkeş Spor Kompleksi’nde gerçekleşti. 1. Uluslararası Balıkesir Cup Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası’nın final maçında Türkiye ile İran karşılaştı. İlk periyodu 21-12 önde tamamlayan Türkiye, ikinci periyotta farkı daha da açarak devreye 42-27 önde girdi. Karşılaşmanın üçüncü periyotunda İran oyuna ağırlığını koymaya başladı. Şutlarda yeterli isabet bulunamayınca periyot 6 sayı farkla 57-51 Türkiye’nin üstünlüğüyle sona erdi. Karşılaşmanın 4. periyotunda İran, iyi hücum yaparak aradaki sayı farkını eritti. Baştan sona büyük bir çekişme içinde geçen karşılaşmanın normal süresi 76-76 sona erdi.

Uzatmaya giden maçın ilk 5 dakikalık uzatma sonucunda da eşitlik bozulmadı. Karşılaşmada iki takım da birbirine üstünlük sağlayamayınca ikinci uzatma da 93-93 eşitlikle sonuçlandı. Salonlarda çok sık rastlanmayan ve büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmayı Türkiye, 102-98 kazanmasını bildi.

Karşılaşmayı Balıkesir Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Gençlik Hizmetleri İl spor Müdürü İlhan Arslan, Karesi Belediye Başkan yardımcısı ve Büyükşehir Belediyespor Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ve Türkiye bedensel engelliler federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol branş sorumlusu Hüseyin Adın ile federasyon yönetim kurulu üyeleri izledi.

"BALIKESİR’DEN AVRUPA ŞAMPİYONU ÇIKSIN"
Turnuvanın finalinde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Güzel bir turnuvanın sonuna geldik. Çok çekişmeli bir maç oldu. Bu turnuvayı Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak birlikte düzenledik. Federasyon başkanımıza buradan ilgileri nedeniyle teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyespor tekerlekli sandalye basketbol takımımızın her zaman yanındayız. İnşaatı devam eden yeni salonumuz bitmek üzere. Gönül ister ki Balıkesir’den Avrupa şampiyonu bir takım çıksın. Buradan Milli takımımıza başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ise, "Bu yıl ki faaliyet takvimimizde yer alan Balıkesir’de düzenlenen Balıkesir Cup turnuvası şahane bir maç ile tamamlandı. Milli takımımız şampiyon oldu. Buradan İran ve İspanya milli takımlarına çok teşekkür ediyorum. Turnuvaya az bir süre kala davet almalarına rağmen gösterdikleri fedakarlık nedeniyle kendilerini kutluyorum" dedi.
Kapanış seremonisi bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kupa töreni ile sona erdi. Türkiye, turnuvayı şampiyon olarak bitirirken, İran ikinciliği, İspanya ise üçüncülüğü aldı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor