Konyaspor'a golcü geliyor!

Konyaspor'a golcü geliyor!

Torku Konyaspor Sportif Direktörü Murat Erdoğan, transferlerin Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın isteği doğrultusunda yapıldığını ve başarılı olacak bir kadro kurduklarına inandığını belirtirken, hem mental hem de fiziksel anlamda hazır olduklarına inandıkları yeni sezonda taraftarımızın da desteğiyle başarıyı elde edeceklerini söyledi. 
 
7 Temmuz'da başlayan yeni sezon öncesi kamp çalışmalarını değerlendiren sportif direktör Murat Erdoğan, "Erzurum ve Avusturya'da gerçekleştirdiğimiz iki etaplı kampımızın son derece faydalı geçtiğini söyleyebiliriz. Oyuncularımız sezon başı olmasına rağmen kapasitelerinin üzerine çıktılar ve kampın sonuna kadar orada kalmasını bildiler. Hocamızın antrenman programllarına ve hazırlık maçlarında istediklerine sürekli ayak uydurdular. Son dereceli verimli bir kamp dönemi oldu. Yeni sezona hem mental hem de fiziksel olarak hazırız" diye konuştu.   
 
Murat Erdoğan, transfer çalışmalarına da değinerek, "Sezon sonunda sözleşmesi sona eren iki kanat oyuncumuz Djalma Campos ve Gabriel Torje'nin yerine hocamızın verdiği rapor doğrultusunda daha önce Türkiye'de oynamış ve herkesin yakından tanıdığı Abdou Razack Traore ve İbrahim Sissoko ile birlikte kalitesine inandığımız, güvendiğimiz Alban Meha'yı transfer ettik. Transferlerimizi hocamızın raporlarına göre yapıyoruz ve kendisi bu konuda açıkçası geçen seneki birlik beraberliğin devam etmesi, kadromuzdaki ahengiin bozulmaması için çok fazla transfer yapılmasını da istemiyor. Ama tam anlamıyla ihtiyacımız olan mevkilere gerekli transfer yapıldı. Özellikle kanatlarımıza büyük katkı sağlayacak isimleri aldığımıza inanıyoruz. Burada Gabriel Torje'nin yeniden takımımıza kazandırılması için gereken yapıldı ama çok yüksek rakamlar istendiği için transferi gerçekleşmedi. Kendisinin yerine hiçbir bonservis bedeli vermeden İbrahim Sissoko'yu transfer ettik. Traore yine aynı şekilde bonservis bedeli ödenmeden kadromuza katıldı. Her iki oyuncunun da giden arkadaşlarımızı aratmayacağına inanıyoruz. Zaten spor kamuoyu hem Sissoko'yu hem de Traore'yi yakından tanıyor" şeklinde konuştu.
 
Transfer çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ekleyen Erdoğan, "Yurtdışından genç bir forvet ile görüşmelerimiz devam ediyordu ve kendisinin transferi konusunda artık son aşamaya geldik. Hem takımımıza direkt katkı sağlayacak, hem de ileriye dönük yatırım olarak gördüğümüz bir oyuncu. Transferinin en kısa sürede tamamlanacağını söyleyebiliriz. Bundan sonra transferi bitireceğiz. Ancak hocamızın herhangi bir mevkii için bizden bir talebi olursa kulüp olarak yerine getirmek için hazırız. Oyuncu transferi konusunda görüşüp beklemeye aldığımız isimler var. Biir gelişme olursa takımımıza direkt katkı sağlayacak bu oyuncularından istenilenleri kadromuza katacağız" ifadelerini kullandı.
 
'Özellikle yeni sezondaki hedeflerimizden bir tanesi takım olgusunu sahaya yansıtmak, iyi bir oyun izlettirerek iyi sonuçlar alarak taraftarlarımızla bütünleşmek' diyen Torku Konyaspor Sportif Direktörü Murat Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Kendilerinden uzun zamandıır ayrıyız ve bir an önce taraftarlarımızla buluşmayı, kucaklaşmayı çok istiyoruz.  Onların desteklerini uzakta da olsa hissediyoruz. Bunu artık canlı olarak yaşamak istiyoruz. Biz hem oyun, hem de sonuç anlamında başarıya gidecek önümüzdeki 5 senenin takım planlamasını yapıyoruz. Süper Lig'in en kemikleşmiş ve yapılanmış kadrosunu tamamlamak istiyoruz. Bu doğrultuda tüm enerjimizi harcıyoruz. İnşallah gerekli hamleleri yaptıktan sonra Konyaspor'u her geçen yıl bir üste taşımanın planlarını hayata geçirmiş olacak. Bu konuda taraftarlarımızın desteklerini de bekliyoruz..." 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın