Konyaspor, Anadolu'daki liderliğini koruyor!

Konyaspor, Anadolu'daki liderliğini koruyor!

Geçen sezon en fazla Passolig Kart satışı gerçekleştiren Anadolu takımı olan Torku Konyaspor, taraftarlarının desteğiyle liderliği bırakmak istemiyor. Konya Büyükşehir Torku Arena Stadı’nı bu yıl da doldurmaya hazırlanan yeşil beyazlılar yaklaşık 76 bin Passolig Kart alarak, Torku Konyaspor’un üç büyüklerin hemen ardından dördüncü sırada yer almasını sağladı. 
 
Konya, Anadolu'daki liderliğini koruyor
 
Geçen sezon Passolig Kart satışlarında 3 büyük İstanbul kulübünden sonra gelen Torku Konyaspor, 2015-2016 sezonuna da iddialı bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor. Ligin başlamasına henüz 2 hafta süre olmasına rağmen Passolig Kart sayısında 75 bin 855’e ulaşan Torku Konyaspor, Anadolu’nun zirvesindeki yerini korumaya devam ediyor. 
 
Şehrin 44 farklı noktasında Passolig Kart başvurusu yapılabiliyor
 
Taraftar, modern ortamda maç izlemek istiyor
 
Konya Büyükşehir Torku Arena, e-bilet satış istatistiklerine göre geçen sezon en fazla taraftar ağırlayan üç stattan biri oldu. Torku Konyaspor’un yeni stadıyla yakaladığı seyirci sayısındaki yükselişi, futbolseverlerin aileleriyle modern ve rahat bir şekilde maç izlemeyi daha fazla tercih ettiğini de gösteriyor. Torku Arena, 20 ülkeden 32 stadın yarıştığı 13. Uluslararası Türkiye Spor Adamları Ödülleri kapsamında ‘Yılın Spor Projesi’ seçilmişti.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın