Genç kızlar ’meşin yuvarlak’ peşinde!

Genç kızlar ’meşin yuvarlak’ peşinde!

Tekirdağ’da, ilk bayan futbol takımı kuruldu. Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Gençlik Spor Kulübü Bayan futbol takımı, meşin yuvarlak peşinde koşacak.
Gençlik ve Spor Tekirdağ İl Müdürlüğü bünyesinde, Gençlik Spor Kulübü Bayan futbol takımı kuruldu. Kulüp, Gençlik ve Spor Tekirdağ İl Müdürlüğü futbol antrenörleri tarafından seçilen yaşları 16 ile 25 arasında değişen bayanlardan oluşuyor. 2015-2016 sezonunda 3. Lig’de mücadele edecek Gençlik Spor Kulübü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Erkekler kadar hırslı ve azimle çalışan kızlar, şampiyonluk için antrenman sahasında ter döküyor.

MELTEM TARIM: "FUTBOL ERKEK SPORUDUR DİYE BİR ŞEY YOKTUR"
Futbol oynamayı çok sevdiğini ve kendini geliştirerek milli takıma girmeyi hedeflediğini belirten Gençlik Spor Kulübü oyuncusu Meltem Tarım, "Futbol oynamayı seviyordum. Çocukken mahalle arasında da oynuyordum. Okulda futbol takımına katıldım. Burada bir bayan futbol kulübü kuruldu. 2 aydır çalışmalarımız devam ediyor. Takımımız güzel, herkesin belli bir yeteneği var. Arkadaşlarım da ben de herkes kendini geliştirmeye başladı. Futbolda gidebildiğim yere kadar gidip ilerlemek istiyorum. Milli takıma kadar gitmeyi düşünüyorum. Futbol erkek sporudur diye bir şey yok bence. Futbolu kızlar da oynayabilir. Biraz güç gerektiriyor ama kızlar yapamaz diye bir şey yok" dedi.

VOLKAN GEMİCİ: "KIZLARIMIZIN DA FUTBOLA KARŞI BİR YETENEĞİ VARMIŞ BUNU KEŞİF EDEREK DEĞERLENDİRMEYİ DÜŞÜNDÜK"
Gençlik Spor Kulübü Teknik Direktörü Volkan Gemici, yetenekli kızları çalıştırarak hem ahlaklı sporcular yetiştirip hem de Türk sporuna başarılı bayan futbolcular kazandırmaya çalıştıklarını ifade ederek, "Bayan futbolu Nisan ayında başladı. Takımımız 2 ay önce oluştu. Nisan ayında Atatürk Spor Salonunda liseler arası futsal turnuvasında gördüğümüz ve daha önceden de keşfettiğimiz iyi oynayan kızları seçerek bunları bir takım altında toplamaya karar verdik. Şu anda eksikleri var. Kapasitelerini tam olarak yansıtmış değiller ama çalışmalarımızla iyi duruma gelecekler. Elimizden geldiğince bilgi birikimimizi onlara aktararak karakterli, ahlaklı sporcular yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda yetenekli bayanları Türk sporuna kazandırmaya çalışıyoruz. Başarı geldikçe güzel çalışmalar olacaktır. Açıkçası biz de nasıl olacak diye düşündük. Sonuçta herkesin bir yeteneği var. Bu kızlarımızın da futbola karşı bir yeteneği varmış bunu keşfederek değerlendirmeyi düşündük" diye konuştu.

MEHMET ALİ EREN: "KIZAR EVDE OTURMAKTANSA GELİP BURADA SPOR YAPSIN"

Ailelerin futbola meraklı kızlarını futbol kulübüne göndermelerini istediklerini söyleyen Gençlik Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Eren, "Yetenekli kızlarımızı seçerek çalışmalara başladık, kızlarımız çok azimli. Aileler de bize destek oluyor. Şu anda genç kızlarda mücadele ediyoruz. 2015-2016 sezonunda yıldız takım genç kızlar ve kulüplerde 3. ligde mücadele edeceğiz. Bütün ailelere sesleniyorum futbola meraklı yetenekli kızlarınız varsa bize gönderin biz onları eğitelim. Evde oturmaktansa gelip burada spor yapsınlar kendilerini geliştirsinler" dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın