Konspor

Antalyaspor’da Gencer yeniden başkan

Antalyaspor’da Gencer yeniden başkan

Süper Toto Süper Lig takımlarından Antalyaspor olağanüstü genel kurula gitti. Kurulda Gültekin Gencer’li mevcut yönetim yeniden seçilirken, Başkan Gencer iki transfer ile görüştüklerini ve transferlerden birisinin Emilio Delgado olduğunu söyledi.


Süper Toto Süper Lig takımlarından Antalyaspor’da olağanüstü genel kurul isteği üzerine Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Antalyaspor yönetimi ve Antalyaspor vakıf yönetimi bir araya geldi. Kurula Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Gençlik ve Spor İl Müdürü Buhanettin Hacıcaferoğlu, Antalyaspor eski yöneticilerinden Sedat Peker katıldı. Hasan Subaşı’nın yönettiği divan kurulunda Antalyaspor Kulüp Başkanlığı’na aday olarak Gültekin Gencer, Mehmet Yüksel, Levent Aydın, Salman Aksal, Hasan Ali Ceylan, Hamza Balcı, Okan Alanyalı, Hakan Saatçioğlu, Emin Gülmez, Cumhur Arıcı, Mustafa Şahingöz, Ali İhsan Sav, Kamer Uğurluel, Emin Özgür Kasapoğlu, Necdet Alacan, Ali Özgür Karagöz, Hakan Ketenci, Mustafa Vicir, İrfan Erdoğan’dan oluşan tek liste sunuldu. Oylama sonucunda oy çokluğuyla Gencer’li yönetim yeniden kabul edilirken, görev süresi de 3 yıl olarak belirlendi.

Oylama sırasında Antalyaspor Vakıf Başkanı Ali Yılmaz, vakıf olarak oy kullanmak istemediklerini ya da boş oy kullanmak istediklerini belirtti.

Antalyaspor Vakıf Başkanı Ali Yılmaz, oylamanın ardından yaptığı açıklamada ikinci bir fetret döneminin olduğunu belirtti. İsim vermeden yeni yönetimi ikinci fetret dönemi olarak nitelendiren Yılmaz, “Bir Antalyasporlu olarak üzgünüm. Ancak yaşanan süreç bazı konuşmaları yapmamızı gerektirdi. İnşallah son kez konuşuruz. Transferlerde yaşanan birinci fetret devri pisliği hala temizlenmemişken ikinci fetret devri başladı. Bunun bedeli umarım camiamıza ağır olmaz. Osmanlı’da bile bir tane fetret vardır. AŞ. Başkanı bu şaibeli kişileri bu takıma zararı olan kişileri gönderin. Tek ricam budur. Bunlar gönderilirse biz de camia olarak rahatlarız” ifadelerini kullandı.

GENCER: “GÜNDEMİMİZDE İKİ TRANSFERİMİZ VAR, BİRİSİ DELGADO”
Antalyaspor Kulüp Başkanı Gültekin Gencer, takıma zarar gelmesin diye tartışmalara çok girmediğini belirterek, veremeyecek hiçbir hesabının olmadığını kaydetti. Antalyaspor kulüp yönetiminin takıma maddi olarak ciddi desteklerde bulunduğunu belirten Gencer, “Ali Yılmaz kardeşimin söylemlerine hiçbir zaman karşılık vermedim. Takıma zarar vermek istemedim. Veremeyeceğim hiçbir hesap yoktur. 300 bin TL’lik kamp faturalarımız organizatörler tarafından karşılandı. Hala Eto’o’nun transferini yargılıyorlar. Eto’o’nun Antalya’ya kazandırdığı vizyonu tartışamayız. Eto’o’nun transferi normal bir transferden farklı bir transfer değildir. İki transferimiz daha gündemimizde var. Birisi Emilio Delgado’dur. Yönetim kurulu ne yaptıysa bağış olarak yaptı. Lütfen bu kişilere saygı gösterin. Yusuf Şimşek Antalya’nın çocuğudur. Yusuf’un 3 yıllığını eleştiriyorsun ancak Şifo Mehmet’le zamanında yapılan 3 yıllık sözleşmeyi hiç eleştirmemiştiniz” diye konuştu.

TÜREL: “ŞAMPİYON OLMASAYDIK ANTALYASPOR KAPANABİLİRDİ”
Dünyanın en zor işlerinden birinin futbol yöneticiliği olduğunu söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kulüp başkanlığının belediye başkanlığından 3 kat daha zor bir iş olduğunu ifade etti. Antalyaspor’un küme düşerek bir talihsizlik yaşadığını belirten Başkan Türel, takımın süper lige çıkmasaydı kapanmayla karşı karşıya kalacak riskte olduğunu belirterek şöyle konuştu:
“Antalyaspor’umuz birkaç kere küme düşmüş ve bir talihsizlik yaşamıştır. Antalyaspor Play-off’tan şampiyon olarak çıkmıştır. Eleştirileri saygıyla karşılamak zorundayız. Gerçeklik payı olanları da geçmişe dönüp bakarak ders alarak değerlendireceğiz. Hatasız kul olmaz, hatalardan ders alarak yola devam etmeliyiz. Biz bu sene şampiyon olmasaydık muhtemelen Antalyaspor kapanacaktı. Antalyaspor şampiyon olduğunda süper ligden gelen kaynaklarla takım biraz rahatladı. Antalyaspor vergi taksitlerini günü geçmeden ödemiştir.”
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor