İşte Aykut Kocaman'ın yeni sezon hedefi!

İşte Aykut Kocaman'ın yeni sezon hedefi!

 İyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerine inandığını belirten Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Akhisar Belediyespor maçını kazanarak sezona iyi bir başlangıç yapmak istediklerini söyledi.
 
Teknik Direktör Aykut Kocaman, son derece olumlu bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirterek, "Hazırlıklar, gözlemlerle beraber ne kadar iyi olsa da esas olan sonuçlardır. Sonuçlar iyi olduğu zaman hazırlıkların iyi olduğu söylenebiliyor. Bu hafta sonu ligler başlıyor. İstenilen sonuçlar gelmediği zaman tam tersi düşünülebiliyor. Ama genel futbol mantığıyla bakıldığı zaman iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğimizi söylemek mümkün" dedi. 
 
Alternatifli bir kadro oluşturduklarını ifade eden Aykut Kocaman, "Geçen sene oyun olarak bıraktığımız yerde olacağız gibi gözüküyor. Bunun üzerine ne koyacağımızı ligde göreceğiz. Ligin ilerleyen haftalarında esas doğrular, yanlışlar, eksikler, düzeltmeler başlayacak. Şu anda Akhisar Belediyespor maçını bekliyoruz ve ona göre son hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yüzde yüz hazırlanarak ve bu maça çıkarak sonra sonuçları almak istiyoruz. Sonrasında yapılan hataları düzelterek, yaptığımız doğrularda ısrar ederek en başarılı sonuçlar alacak takımı oluşturmayı hedefliyoruz" diye konuştu. 
 
Transferi genel olarak tamamladıklarını da sözlerine ekleyen Kocaman, "Birbirini tamamlayan oyuncular grubuna sahibiz. Son gelen Boşnak oyuncumuzla beraber ana hatlarımız tamamlandı gibi gözüküyor. Bundan sonra olacak transferler anlık, duruma uygun, tabiri caizse krema denilecek şekilde olur. Benim kafamdaki takım birbirini tamamlayan, yakın, alternatifli bir takımdı. Bunu da gerçekleştirdik. Geçen seneye göre gücü düşmeyen bir takım haline geleceğimizi düşünüyorum" şeklinde konuştu. 
 
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocama, takımın yeni sezon hedefiyle ilgili soruya ise şu cevabı verdi: 
 
"Benim kişisel olarak temel hedefim, gelişmeye ve çalışmaya inanıyorum. Geçen seneki oyunun üzerine bir iki adımda olsa koyabilmek, bunun yanında da Konyaspor'un puan ortalamasının biraz daha üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Bu geçen seneki puanımızı belki biraz daha arttırmak olabilir. Eğer bunları yapabilirsek Konyaspor ilerleyen senelere daha sağlıklı bakabilir..."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın