"Konya'nın pilot il seçilmesine asla müsaade etmeyiz"

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, PFDK’nın Süper Kupa Finali’nin ardından Atiker Konyaspor’a verdiği 5 maç seyircisiz oynama cezasıyla ilgili açıklama yaptı. Arat, "Futbol terörü ve anarşisinin çözümü için Atiker Konyaspor’un günah keçisi; Konya’nın bu konuda pilot il seçilmesine asla müsaade etmeyiz" dedi.

Spor müsabakalarında her türlü şiddet, aşırılık ve taşkınlığa karşı olduklarının altını çizen İl Başkanı Musa Arat; “Futbol terörü ve anarşisinin çözümü için Atiker Konyaspor’un günah keçisi; Konya’nın bu konuda pilot il seçilmesine asla müsaade etmeyiz. Türkiye Futbol Federasyonu da bu konuda gerekli iç muhasebesini ve özeleştirisini yapmalı, Tahkim Kurulu da verilen cezanın hakkaniyet ölçülerine getirilmesini sağlamalıdır” dedi. 

İl Başkanı Musa Arat, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  

“Bizler, sporda kim yaparsa yapsın; ister yönetici, ister sporcu isterse de taraftar olsun her türlü şiddet, aşırılık ve taşkınlığın karşısındayız. Sorumluların bulunması ve gerekirse ömür boyu spor müsabakalarından men edilmesi konusunda gerekenlerin yapılmasından yanayız. Bu konuda gerekli tüm desteği vermeye de hazırız. Türk spor tarihi, nasıl ki Konyaspor’un başarılarını yazıyorsa; takımımıza yapılan bu haksızlıkları da yazacaktır. Eskişehir’de oynanan Ziraat Türkiye Kupası Finali’ndeki eksiklik ve ihmaller gün gibi önümüzde dururken Samsun’daki Türkcell Süper Kupa Finali’nde de benzer tedbir eksiklikleri ortaya çıkmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu konuda iç muhasebe ve özeleştirini yapması gerekmektedir. 

Futboldaki anarşi ve terörün çözümü ile bu konuda yapılan tarihi hataların düzeltilmesi adına Atiker Konyaspor’un günah keçisi; Konya’nın da bu konuda pilot il seçilmesine de asla müsaade etmeyiz. İnanıyoruz ki TFF ve Tahkim Kurulu, Atiker Konyaspor’a verdiği 5 maçlık seyircisiz oynama cezasını yeniden değerlendirecek ve hakkaniyet ölçüsünde yeni bir karara varacaktır. 
AK Parti Konya Teşkilatları, Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte dün olduğu gibi bugün de yarın da Atiker Konyaspor’un yanındayız.”
Yorumlar
  1. Hasan Antalya 11.08.17 18:48

    Adana konya maçında maç 15dk durdu yapılmayan rezalet kalmadı üstelik güvenlik tedbirlerinden Adana kulübü sorumlu olmasına rağmen Adana 2maç ceza aldı.bu maçtaki Konyaspor un güvenlikle ilgili hiçbir sorumluluğu olmamasına tüm sorumluluğun federasyon a ait olmasına rağmen Konyaspor a5maç ceza ayıp günahtır yazıklar olsun Konyaspor günah keçisi yapılamaz birileri buna dur demeli

  2. Sahipsiz konya 11.08.17 22:08

    Burdan konya milletvekillerine sesleniyorum eğer 5 maçlık ceza onanirsa ahdim var seçim zamanı bunun karşılığını bulacaksınız. Bu haksızlığa dur diyemiyecekseniz hepiniz bir daha ortalikta Dolasamazsiniz

  3. Konyaspor 11.08.17 23:50

    GUNAYDIN BIRI BIR SEY MI DEDI ACABA

Yorum Yapın