Fikret Orman: "Konyaspor'a da yazık günah"

Fikret Orman:

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Medel'in imza töreni sonrasında Süper Kupa maçıyla ilgili olark önemli açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman'ın açıklamaları şu şekilde:

“Süper Kupa maçında istenmeyen olaylar oldu. Bu maç bizim misafir olarak gittiğimiz bir yer. Biz Süper Kupa finaline misafir olarak gittik. Stadı biz seçmedik. Güvenlik tedbirlerini de biz almadık. Biz de Konyasporda maç oynamak için geldi. Güvenlikçileri seçmedik. Daha önce 2 organizasyonda da benzer şeyler oldu. Passolig, kurumlara değil, ağırlıklı olarak kişilere ceza verebilmek için kuruldu. En donanımlısını da kendi stadımızda yaptık. Fakat bu sistem çalışmıyor. Kişilere değil kurumlara ceza veriliyor."

"Konya'ya da yazık günah. 5 maç ceza aldılar. Beşiktaş taraftarının da hatası var. Meşale atıldı, ses bombası, hatalıyız ama bunlar nasıl girdi? Sorumlusu biz değiliz. Federasyon. Bunun duyumunu almıştım. Bir suçlu olmayan yer var, o da TFF. Herkes suçlu, TFF suçsuz. Biz federasyonla kavga etmedik, bizi de herkes kavga ettirmeye çalışıyor, TFF de buna dahil, Statlara seyirci gitmiyor. Yüzde 22 Beşiktaş, yüzde 78 diğer kulüpler. Bu ceza vicdanınıza sığıyor mu?"

"Dünyayı ayağa kaldırmak ne demek?" Biz zaten dünyayı ayağa kaldırıyoruz. Come to Beşiktaş, Pepe, Çin hep haber oldu. Beşiktaş üzerine oynanan oyunları görmüyor değiliz. Bizim oynadığımız tek oyun var, sahada oynarız. Yanyana gelemeyen insanlar, Beşiktaş'a karşı kanki oluyor. 5 senedir başkanım ve ceza almadım. Her şeyin bir ilki varmış. Beşiktaş taraftarına sesleniyorum. Beşiktaş üzerine oynanan oyunlara gelmeyeceğiz."

“Daha ağır hakaretler yapan var, disipline falan gönderilmiyor, tabii biz başarılıyız. Bizi kıskanıyorlar. Federasyona soruyorum, ona karışmıyorsunuz buna karışmıyorsunuz peki siz ne yapıyorsunuz? Kulüpler Birliği'nde Osmanlıspor'a oy verdim. Biz ahde vefası olan bir kulübüz. Bize statlarını açmışlardı. Osmanlıspor, Başakşehir, Konyaspor'un bizde yeri çok ayrıdır. Beşiktaş'ın Başkanı, Kulüpler Birliği'ne aday olmaz.”

Yorumlar
  1. Fikret Orman:
    Recep 13.08.17 22:34

    Sayın başkan eğer ilk konuştuğunuzda böyle söyleseydiniz, federasyon hatayı kendinde arar bu cezaları veremezdi. Sen konuşup saçmalayarak suçu adeta iki kulüp kabullenmiş gibi bir algı oluşturup onlara bu yolu açtın, işte o saçmalamalarınla da Beşiktaşı yaktın, Konyasporu da hem yaktın hem yıktın. Keşke mikrofonu görünce hemen atlayacağınıza, kendinize biraz düşünme ve analiz etme şansı verseydiniz.

  2. Fikret Orman:
    Yayın yokmu 14.08.17 11:39

    Bu tiplerin bu sitede ne işi var .kıl oluyorum sizingibi bu tip koşileri bu sitede yayınladıgınız icin allah huzurunda hesaplaşacagız . Ve Bundan sonra bu tip insanlar cıkarsa taraftarlıgı da burakagım . Kim istanbulluyum trabzonluyum diyorsa bu sitede yeri olmaz

Yorum Yapın