"Son ana kadar ayrılmaya niyetim yok"

Süper Lig’in 5. haftasında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor’u 4-1 mağlup eden Fenerbahçe’de Teknik Direktör Aykut Kocaman, son günlerde alınan kötü sonuçların ardından istifa konusunun gündeme getirilmesiyle ilgili sert konuştu. Kocaman, “Yönetim Kurulu şahsımla ilgili bir tasarrufta bulunana kadar sonuna kadar buradayım... Özellikle Fenerbahçe'yi düşünen ve diğer takımı tutan arkadaşlar da bilsinler bunu. İstedikleri kadar devam etsinler, umurumda değiller" dedi. 

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kocaman, galibiyetten dolayı mutlu olduklarını söyledi. Karşılaşmanın genelinde iyi sayılabilecek bir oyun ortaya koyduklarını aktaran Kocaman, şunları kaydetti:

"Mutlak kazanmak zorunda olduğumuz bir maça çıktık. Maçın en önemli kazancı, üç puanın farklı bir skorla gelmesi. Önümüzdeki haftalar için uyumumuzu biraz daha arttıracak bir duruma soktu. O nedenle son derece mutluyum. İşler iyi gitmediği zaman bir anda takımda biraz endişe, kaygı ağır basıyor. Ciddi bir öz güven problemi var. Yeni oyuncular var. Kuvvetli bir skorla alınan bu sonuç, arkasına Beşiktaş maçını bağlamayı başarabilirsek, saha içi ve saha dışındaki konuşmalarımız daha güçlü olacak diye tahmin ediyorum."

“Yapısal olarak oyuncuların oyunda tabii ki ağırlıkları var”

Medipol Başakşehir maçında da aynı oyunun sergilenmesine rağmen skorun farklı olduğuyla ilgili soru üzerine Kocaman, "Yapısal olarak oyuncuların oyunda tabii ki ağırlıkları var. Oyun güçlerinden, ya da oyun tarzlarından dolayı. Hasan ve İsmail biraz daha kontrolü sağlayan oyuncular. Herkesi bir anda göndermenin şeyi yok. Isla hücumcu bir oyuncu zaten. Onu kullanırken, diğer taraftan takımın dengesinin olması gerekiyor. Dolayısıyla bir tarafı çıkarırken bütün olarak bakmaya çalışıyorum. Bir tarafı da eleştirmenin bir mantığını görmüyorum ben. İlerleyen haftalarda uyum süreci gerçekleştikçe, daha akıcı ve daha iyi oynayan bir takım olacağını düşünüyorum. Oraya doğru gidecek. Ama o zamanı geçirirken, özellikle skor ve sonuç bizim için çok daha önemli gözüküyor” şeklinde konuştu.

"Fenerbahçe'nin son 10 yılına bakmak lazım"

Kocaman, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Maçın stratejisi mi değişti, yoksa hayatın mesleğin akışında biraz değişiklik mi oldu, onu bilmiyorum ama hakikaten tarihinde azdır derken hemen cımbızla o tarihler çekiliyor ama benim söylemeye çalıştığım şu, Fenerbahçe'nin son 10 yılına bakmak lazım. Son 10 yılda, bütün maçlar dahil yediği gol ortalaması 0.9, attığı gol ortalaması ile maç ortalaması 1.9. Şimdi 4 maçlık periyoda bakıyorsunuz, Fenerbahçe'nin teknik direktörü olmadan evvel, ben dahil Türkiye'de futbolla ilgilenen antrenör demeyeyim, kim olursa olsun. Önüne şöyle ilk 4 maç bir liste konsa, Fenerbahçe'nin karşısına da her maç 2 gol rakamı konsa, bu istatistiğin de dışında şöyle düşünülür herhalde. Karşısında asgari 10 veya 12 puan yazar. Ancak, bu sene böyle başladı. Göztepe maçının kırıcı etkisi, Vardar maçı hakikaten çok kırdı. Hakikaten bu maçlara çok yansıyor. Gençlerbirliği, Başakşehir maçına da aynı şekilde çok yansıdı. İşler iyi gitmediği zaman bir anda takımda biraz endişe, kaygı ağır basıyor. Ciddi bir özgüven problemi var. Bir sürü yeni oyuncular var. Ama bu yeni oyuncuların da kulübün ve takımın şu an bulunduğu durumdan etkilenmemesi düşünülmüyor."

“Janssen umarım performansını devam ettirir”

Kocaman, Vincent Janssen'in karşılaşmada olumlu işler yaptığını, Hollandalı oyuncunun performansını devam ettirmesini diledi.

Volkan Demirel'in yedek olduğu maçlarda tepki göstererek ısınmaya çıkmadığına yönelik iddialarla ilgili bir soru üzerine Kocaman, "Kesinlikle tepki olacağını düşünmüyorum. Yapısal olarak böyle biri değil. Tepki olduğunu düşünmüyorum." diye konuştu.

"İstedikleri kadar devam etsinler, umurumda değiller"

Aykut Kocaman, takımda kötü gidişin sürmesi halinde istifa edebileceğine yönelik haberlerle ilgili soruyu şöyle yanıtladı:

"Beni çok fazla etkilemiyor. Yönetim kurulu herhangi bir şekilde şahsımla ilgili bir tasarrufta bulunana kadar buradayım. Fenerbahçe taraftarları şunu bilsin ki son ana kadar, yönetim kurulu karar verene kadar buradan ayrılmaya niyetim yok. Bu kulübün ihtiyaç duyduğu, istediği şeylerin hepsini bir şekilde yapacağız. Ağır ağır gideceğiz ama doğruları yapma konusunda hiçbir geri adım atmadan, her şeyi göze alarak bildiğimi anlatmaya devam edeceğim. Özellikle Fenerbahçe'yi düşünen ve diğer takımı tutan arkadaşlar da bilsinler bunu. İstedikleri kadar devam etsinler, umurumda değiller."

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın