Konya’da pedallar şehitler için dönecek

Konya’da pedallar şehitler için dönecek

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Afrin’deki Mehmetçiklerimize destek amacıyla 18 Mart 2018 Pazar günü saat 11:00’de Mevlana meydanından Atatürk Stadyumuna yapılacak olan bisiklet sürüşü basın toplantısı yapıldı.

Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim ve Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Atiker Konyaspor Kulüp Başkanı ve aynı zamanda Konya Bisiklet Sporunu Kalkındırma Derneği Başkanı Fatih Yılmaz, Konya Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Hüseyin Eşgin, Birlik Vakfı Başkanı Orhan Gündüz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ali Kanber ve Konya Bisiklet İl Temsilcisi Nurettin Kirpiksiz katıldı.

Sürüşle ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı “18 Mart 2018 Pazar günü milletimizin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi’nin 103.yıl dönümünü millet olarak büyük bir gurur ve onurla kutlayacağız. 40 yıldır devam eden terörle mücadelede çok ciddi bir boyuta gelinmiş, bu milletin birikimlerinin boşa gitmemesi için terörün kökünün kazınması hususunda bugün itibariyle tarihin en büyük hareketlerinden biri gerçekleştirilmektedir. Fırat Kalkanı harekatından sonra halen devam eden Afrin Zeytin Dalı Harekatı da devam eden mücadelenin zirvesini oluşturmaktadır. Milletimizin bağrından çıkan kahraman ordumuza her kesimce her türlü destek verilmektedir ve bundan sonra da verilecektir. Bisiklet camiası olarak bu destekte Bizde varız demek için Bisiklet Halk Sürüşü etkinliği yapmayı planlamış bulunmaktayız. Bu vesileyle 18 Mart 2018 Pazar günü saat 11:00’de Mevlana meydanından Atatürk Stadyumuna yapılacak olan bisiklet sürüşüne öğrencilerimiz, işçilerimiz, memurlarımız, esnaflarımız olmak üzere genç, yaşlı, kadın ve erkek her kesimden vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın