Bakan Bak'tan derbi maçtaki olaylarla ilgili açıklama

Bakan Bak'tan derbi maçtaki olaylarla ilgili açıklama

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Fenerbahçe-Beşiktaş maçında çıkan olaylarla ilgili olarak, "Kararı TFF Yönetim Kurulu verecek. İnşallah Türk futbolu için hayırlı bir karar çıkar." dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında Fenerbahçe-Beşiktaş maçında çıkan olaylara ilişkin, "35'in üzerinde gözaltı var ve bu takip ediliyor. Bunlarla alakalı olarak tribünlerin hareketlendirilmesi, birtakım girişimler de söz konusu. Bunlar da değerlendiriliyor ama kararı TFF Yönetim Kurulu verecek. İnşallah Türk futbolu için hayırlı bir karar çıkar." dedi.

Bak, Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yılı etkinlikleri kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 57. Alaya Vefa Yürüyüşü sonrasında Conkbayırı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin "Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında yaşanan olaylar nedeniyle tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş maçına ilişkin bugün önemli bir karar çıkacak. Bununla ilgili düşünceleriniz nelerdir?" sorusu üzerine Bak, müsabakanın hakem tarafından tatil edilmesinin ardından bir sürecin yaşandığını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF), gelen raporlar çerçevesinde olayları değerlendireceğini belirten Bak, şunları kaydetti:

"Bu arada Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da bir soruşturma yürütüyor. 35'in üzerinde gözaltı var ve bu takip ediliyor. Bunlarla alakalı olarak tribünlerin hareketlendirilmesi, birtakım girişimler de söz konusu. Bunlar da değerlendiriliyor ama kararı TFF Yönetim Kurulu verecek. İnşallah Türk futbolu için hayırlı bir karar çıkar."

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın