Okçuluk: Dünya Kupası

Antalya'nın ev sahipliği yaptığı organizasyonda, makaralı ve klasik yayda bireysel ve takım eleme atışları yapıldıANTALYA (AA) - Antalya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası ikinci ayak müsabakalarına, eleme atışlarıyla devam edildi.

100. Yıl Okçuluk Tesisleri'nde düzenlenen organizasyona, 50 ülkeden 364 sporcu katıldı. Organizasyonun ikinci gününde, sabah bölümünde klasik, öğlen seansında ise makaralı yayda bireysel ve takım eleme atışları gerçekleştirildi.

Yapılan atışlar sonucunda ilk turda, klasik yay erkeklerde Mete Gazoz, kadınlarda Yasemin Ecem Anagöz ve Gülnaz Büşranur Çoşkun ile klasik yay erkek ve kadın milli takımları turu geçmeyi başardı.

Öğleden sonra yapılan makaralı yay kategorisinde ise erkeklerde Demir Elmaağaçlı ve Evren Çağıran, kadınlarda Yeşim Bostan, Ayşe Bera Süzer ve Gizem Elmaağaçlı bir üst tura yükseldi. Makaralı yay erkek ve kadın milli takımları da turu başarıyla geçti.

Şampiyonada yarışan Türk sporculardan klasik yay erkeklerde İbrahim Ethem Gülaçar ve Fatih Bozlar, klasik yay kadınlarda Fatma Buket Aycan ile makaralı yay erkeklerde Samet Can Yakalı elendi.Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor