Atletizm: 20 Yaş Altı Balkan Şampiyonası

Türkiye, İstanbul'da düzenlenen organizasyonda 11 altın, 11 gümüş ve 9 bronz olmak üzere toplam 31 madalya kazanarak birinci sırada yer aldıİSTANBUL (AA) - Türkiye, İstanbul'da düzenlenen 20 Yaş Altı Balkan Atletizm Şampiyonası'nı toplam 31 madalya ile zirvede tamamladı.

Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Atatürk Olimpiyat Stadı'nın yanındaki Annex Pisti'nde 16 ülkenin katılımıyla düzenlenen şampiyonada Türk Milli Takımı, 11 altın, 11 gümüş ve 9 bronz olmak üzere toplam 31 madalya elde ederek birinci sırada yer aldı.

İki gün süren ve sporcuların toplam 42 branşta mücadele ettiği organizasyonda 10 altın, 5 gümüş ve 5 bronz madalya kazanan Yunanistan ikinci oldu. Şampiyonada 8 altın, 5 gümüş ve 11 bronz madalyanın sahibi olan Romanya ise üçüncülüğü elde etti.

Türkiye, 2012'den bu yana gerçekleşen son yedi 20 Yaş Altı Balkan Atletizm Şampiyonası'nın 6'sında madalya sıralamasının zirvesinde yer aldı. Genç milliler, organizasyonda kadınlarda 6, erkeklerde ise 5 Balkan şampiyonluğuna ulaştı.Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor