Çalımbay: "Transferler takıma geç katıldı"

Çalımbay:

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, transferlerin takıma geç katıldığını söyledi

Basın toplantısı düzenleyen Rıza Çalımbay'ın açıklamaları şu şekilde: 

"Hazırlık dönemi mükemmel geçti. Sadece tek sıkıntı transferlerin biraz geç katılması. Onun dışında sıkıntı olmadı. Her açıdan memnunuz takımdan. Tek hedefimiz Erzurum maçını iyi bir sonuçla bitirmek. Erzurum maçında taraftarımıza ihtiyacımız var. Taraftarımızın desteğiyle güzel bir sezon geçirmek istiyoruz. Üst sıralara oynamak istiyoruz. Transferler gönül isterdi ki Bolu kampından itibaren bizimle olsunlar. Sadece Uğur ve Ertuğrul vardı. Maalesef bize geç katıldı diğer transferler. Takıma ve Türkiye’ye uyum sağlamaları biraz zaman alacak. Transferlerin kısa sürede adapte olarak takıma faydalı olacaklarına inanıyoruz. Bazı transferleri göremedik. Hurtado takımdan ayrı çalışıyor ve onu hazırlamayan çalışıyoruz. Her teknik direktör elindeki oyunculardan daha iyisini ister ama bunun da maddi bir bedeli ve dengeler var. Geç gelmeleri baya bir problem oldu transferlerin. Mehdi gitti ve en kısa sürede bu transferi yapmalıyız."

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, takımdan ayrılması planlanan Wilfred Moke'nin durumu hakkında da konuştu
Rıza Çalımbay: "Moke'nin çocuğu oldu. Allah analı babalı büyütsün. Bir hafta bizle değildi. Yönetim bir karar verecek. Biz de konuşuyoruz. Kesin verilmiş bir karar yok. Yabancı hakkımız fazla ve ona göre hareket ediyoruz. Yönetim bu konu hakkında en kısa sürede kararverecektir" dedi. 

Çalımbay: "Sertan'ı iyi bir yer olursa bırakacağız"
Rıza Çalımbay, kiralanması düşünülen genç stoper Sertan Yiğenoğlu ve diğer genç oyuncular hakkında ise; "Sertan Yiğenoğlu şu an bizle beraber. İyi bir yer olursa bırakacağız. Kendisi karar verecek. Oynaması ve Konyaspor’a dönmesi onun avantajına olacak. Mutlaka oynaması lazım. Savaş Polat Girsunspor’a ve Ali Yaşar gitti. Giden oyuncular takıma iyi şekilde dönecektir. Bu oyuncular Konyaspor’un geleceği. Çok iyi oyuncular. Performanslarının üstüne koyacaklardır. Önümüzdeki yıl hepsinden yararlanmaya çalışacağız" dedi.

Çalımbay: "Hücumda sorun yaşamayız"
Çalımbay, hücumda önümüzdeki sezon bir sıkıntı yaşayacaklarını düşünmediğini söyledi Rıza Çalımbay, basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Hücumda bir sorun olacağını düşünmüyorum. Jahovic ve Yatabare önemli oyuncular, belki de çoğu maçlarda ikisini beraber kullanacağım. Mücahit de çok iyi bir yetenek. Şans verilmesi gerekiyordu. Jahovic ve Yatabare’nin ayarında bir oyuncu alırsan sıkıntı çekersin. Eto’o’nun durumu bizden önce olmuştu. Yönetim biz gelmeden aldı bu kararı. Çok iyi bir şekilde yolumuzu ayırdık.  Şu an hücumdaki rotasyondan memnunuz. Umarım hiçbir sakatlık yaşamayız. Kadroyu şişirmedik, oynamayan oyuncu sıkıntı çıkarabilir" dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor