Maraton Nalçacılılar yeni sezona hazır

Maraton Nalçacılılar yeni sezona hazır

Atiker Konyaspor’un tribün guruplarından Maraton Nalçacılılar, yeni sezona hazır. Dernek yöneticileri, düzenledikleri basın toplantısında yeni sezondaki projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu

Maraton Nalçacılılar 1922 Konyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Ufuk Dişbudak ve yönetim kurulu üyeleri Ramada Plaza Otel’de basın mensuplarıyla bir araya geldi.

2018-2019 futbol sezonunun başladığını ve yeni sezona dernek olarak hazır olduklarını belirten Ufuk Dişbudak “ Maraton Nalçacılılar olarak yeni sezona hazırız. Nalçacılılar olarak amacımız Konyasporlu bir neslin yetişmesine katkıda bulunmak, tribünleri şiddet ve küfürden uzak tutmaktır” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz yıl Lösemili Çocuklar Vakfı ile (LÖSEV) yaptıkları ortak projeyi anımsatan ve bundan sonra da benzer sosyal sorumluluk projelerinde yer alacaklarını belirten Dişbudak “ Geçtiğimiz dönem stadyum girişlerine kumbaralar yerleştirerek bunların LÖSEV’e gitmesine katkıda bulunmuştuk. Bu yılda aynı uygulama devam edecek. Geçtiğimiz hafta oynanan Süper Kupa karşılaşmasında taraftarlar yine kumbaralara destek oldu. Bundan sonra da gelebilecek bir sosyal sorumluluk projesine ya da sosyal sorumluluk projesi fikrine açığız ve yer almaya varız” ifadelerini kullandı.

Bu çalışmalarla Konyaspor ile Konya’ya imaj ve farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Başkan Dişbudak “Diğer şehirler gibi Konya’da bir futbol şehri olsun ve Konyasporlu bir nesil yetişsin. Samsun’da oynanan Beşiktaş-Konyaspor karşılaşmasıyla birlikte Konyaspor taraftarının imajı zedelenmiştir. Amacımız bu kötü imajı ortadan kaldırmaktır” diye konuştu.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

-->