Dünya Güreş Şampiyonasına Selçuklu Belediyespor’dan 2 sporcu

Dünya Güreş Şampiyonasına Selçuklu Belediyespor’dan 2 sporcu

Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları Cihat Liman ve Alper Murat Erduran, Slovakya’da düzenlenecek olan Gençler Dünya Güreş Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek

Dünya Güreş Federasyonu tarafından 16-23 Eylül 2018 tarihleri arasında Slovakya’da düzenlenecek olan Gençler Dünya Güreş Şampiyonası’nda, Selçuklu Belediyespor Kulübü Sporcuları Cihat Liman ve Alper Murat Erduran ülkemizi temsil edecek.

Geçtiğimiz ay düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası’nda  üçüncü olan Cihat Liman 55 kg da, Alper Murat Erduran ise 77 kg da madalya mücadelesi verecek. Güreş branşında son yıllarda büyük başarılar elde eden Selçuklu Belediyespor Kulübü, Gençler Dünya Güreş Şampiyonasına 2 sporcu birden göndererek büyük bir başarıya imza attı.

‘İNŞALLAH YOLUN SONU MADALYA OLUR’

Son yıllarda güreş branşında önemli başarılara imza attıklarını ifade eden Selçuklu Belediyespor Kulübü Başantrenörü Yavuz Özkış, “2018 yılı güreş branşı için çok güzel bir yıl oluyor hem ulusal alanda alınan şampiyonluklar hem de Uluslararası alanda alınan madalyalar bizleri çok mutlu etti. Özellikle daha önce Uluslararası bir şampiyona da eksik olan madalyamızı, geçtiğimiz ay Cihat Liman ile tamamlayarak yolumuza devam ediyoruz. Amacımız Selçuklu bölgesindeki gençleri spor salonlarına çekerek onları sporla tanıştırmak. Her yaş gurubun da şampiyonluk hedefi olan sporcularımızın yanında, takım olarak mücadele ettiğimiz Türkiye Büyükler Süper Ligde de yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Şuan Slovakya’da yapılacak olan Genç Erkekler Dünya Şampiyonasına Selçuklu olarak kenetlenmiş durumdayız. Sporcularımız Ankara Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi’nde hazırlıklarına devam ediyorlar. İnşallah yolun sonunda madalya ile dönmelerini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın