Türkmen: "Futbol bize çok güzel bir ders yaşatıyor"

Türkmen:

Konya Anadolu Selçukspor Teknik Direktörü Tayfun Türkmen, Fethiyespor karşısında alınan 2-2'lik beraberliği değerlendirdi

Teknik direktör Tayfun Türkmen, önemli bir rakipten deplasmanda 1 puan aldıklarını belirterek, “Bu bizim için sevindirici. Maçın hikayesinde de ilk yarı güzel geçti. Hızlı hücumlarda da birkaç fırsat yakaladık diye düşünüyorum ama öne geçemedik. Gol yememiz iyiydi. Maçın çünkü başında Fethiyespor baskılı bir şekilde başlayacak, golü bulmak isteyecek. Bunların hepsini ön gördük. Oyuncularımız bu anlamda defansif anlamda sahaya aynen yansıttılar. Fakat 2. yarıda iletişim hatasından dolayı 1-0 geriye düştük. Bu tip durumlarda böyle basit golleri yediğimiz zaman kopukluk oldu. Onun neticesi skor hemen 2-0'a döndü. Devamında hamlemizi yapmaya çalıştık. Oyuna aldığımız arkadaşların gerçekten skorun 2-2'ye gelmesinde önemli katkısı var. Bu işi çevirebiliriz inancını oyun olarak gösterdik. 2-3 tane pozisyonumuz var. 2-0'ken bile karşı karşıya kaldık. Gole dönüştüremedik. 2-1'den sonra tam 90. dakikada bir penaltı pozisyonu var. Maalesef onu kaçırdık ama hemen sonra beraberlik golümüzü bulduk. Netice olarak sevindik. Bizim için 2-0'dan dönüşü farklı bir anlamdı. Belki de kazanabileceğimiz bir maçtı. Bunu da düşünmüyor değiliz” dedi.

SON DÜDÜĞE KADAR MÜCADELE BIRAKILMAMALI

2 haftada 2 puan aldıklarını hatırlatan Türkmen, “2 haftada da ayrı son dakika hikayeleri oldu. Geçen hafta uzatma saniyelerinde gol yedik. 1 puana razı olduk. Bu maçta da uzatma dakikalarında kazandık, 1 puan aldık. Bizim için enteresandı. Oyuncu arkadaşlarıma şunu söyledim. 2 haftadır futbol bize çok güzel bir ders yaşatıyor. Bir tarafta üzüntü dolu bir ders oldu, bu maçta da sevindik. Ama 2 haftadır bize en önemli cümleyi tekrarlattırıyor. Son düdük çalana kadar skor ne olursa olsun, mücadele etmenin gerekliliğini, zorunluluğunu bugün bir kez daha gördük ve sevindik'' diye konuştu.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

-->