14. Geleneksel Edremit Yağlı Pehlivan Güreşleri

Ertuğrul Dağdeviren, finalde Hamza Köseoğlu'nu yenerek başpehlivan olduBALIKESİR (AA) - Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Geleneksel Edremit Yağlı Pehlivan Güreşleri, 13 kategoride 350 pehlivanın katılımıyla yapıldı.

Güreş Arenası'nda gerçekleştirilen organizasyonda pehlivanların mücadelesi, izleyenler tarafından heyecanla takip edildi.

Başpehlivanlık mücadelesinin finalinde, rakibi Hamza Köseoğlu'nu mağlup eden Ertuğrul Dağdeviren birinci oldu.

Tüm kategorilerde dereceye giren sporculara madalyaları protokol üyeleri tarafından verildi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada, etkinliğe önemli sayıda seyircinin katıldığını belirterek, "İlçemizde Türkiye'de ender yerlerde olan gece güreşleri yapılıyor. Sporcularımız güneşten etkilenmeden, çok rahat bir ortamda güreşiyor. Edremit bu işte de öncülük yapıyor." dedi.

Başpehlivan Ertuğrul Dağdeviren de AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Mutluyuz, gururluyuz. Burası bizim evimizin, kapımızın önü sayılır. Kendi seyircimiz önünde bu duyguyu yaşamak çok farklı bir heyecan. İnşallah Balıkesir'den de şampiyonlar çıkar." ifadelerini kullandı.

Pehlivanların yağlanmasında yaklaşık 200 litre zeytinyağının kullanıldığı güreşlerin gelecek yılki ağalığını Ali Baydar üstlendi.Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın