Milli maçın ardından

Rusya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stanislav Cherchesov: "Türkiye ile oynamanız gerekiyorsa inisiyatifi hemen maçın başında ele geçirmeniz lazımdı. Biz de bunu yaptık"

SOÇİ (AA) - UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup'ta 3. maçında Türkiye'yi 2-0 yenen Rusya'nın teknik direktörü Stanislav Cherchesov, A Milli Futbol Takımı'nın teknik, genç ve hızlı bir takım olduğunu belirterek, sahada ona göre oynadıklarını söyledi.

Cherchesov, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin sergilediği oyunun daha önce oynadığı üç maçın aynısı olduğunu vurgulayarak, "Türklerle maça nasıl başlamamız gerektiğini biliyoruz. Monoton oynamamak gerekiyordu. Türkiye ile oynamanız gerekiyorsa inisiyatifi hemen maçın başında ele geçirmeniz lazımdı. Biz de bunu yaptık. Hemen baskı yaptık ve golü attık, oyunun kontrolünü elimize aldık." diye konuştu.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mirceus Lucescu'nun çok tecrübeli olduğunu dile getiren Cherchesov, “Türkiye'nin baskısı ile ilk yarıda üç ya da dört defa topu kaybettik, boşa pozisyon yaptık. Ancak sonradan oyunun kontrolünü ele geçirdik. Bunun üzerinde daha sonra çalışmamız lazım. Bunun dışında taktik olarak iyiyiz. Puan olarak birinci durumdayız.” ifadelerini kullandı.

Cherchesov, ikinci golü bulmalarından sonra her şeyin çözüldüğünü aktararak, bu andan sonra rahat oynadıklarını ve kendilerini garantide hissettiklerini kaydetti.Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın