21. Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası

Milli takım, 5 altın, 2 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplam 14 madalya kazandı

ANTALYA (AA) - Dünya Bilek Güreşi Federasyonu (WAF) tarafından organize edilen ve Türkiye'nin ev sahipliğinde Antalya'da bu yıl 21'incisi düzenlenen Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası'nda milli takım sporcuları, 5 altın, 2 gümüş ve 7 bronz olmak üzere 14 madalya kazandı.

Aksu ilçesi Kundu Turizm Bölgesi'ndeki bir otelde düzenlenen organizasyonda, Türk Milli Takımı mücadelelerini tamamladı. Milliler 5 altın, 2 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplam 14 madalya aldı.

Bedensel engelliler erkekler oturarak sağ kolda Gökhan Seven (75 kilo) ile Ümit Burunlular (+75 kilo) ve erkekler ampute sağ kol 80 kiloda mücadele eden Arif Başar Durak dünya şampiyonu oldu.


Bedensel engelliler 21 yaş altı gençler sağ kolda yarışan Şehmus Ertem 55 kiloda, Fatih Kamuz ise +55 kiloda bronz madalya kazandı. Kadınlar sağ kolda yarışan Zeynep Yılmaz ise +65 kiloda üçüncü sırayı aldı.

Dünya şampiyonasında gündüz seansında sol kol mücadelelerine çıkan milli takım sporcuları, 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 8 madalya elde etmişti.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın