Selçuklu Belediyesporlu Ahmet Altan Balkan ikincisi

Selçuklu Belediyesporlu Ahmet Altan Balkan ikincisi

Selçuklu Belediyespor Kulübü Güreş Takımı sporcularından Ahmet Altan, Gençler Balkan Güreş Şampiyonasında gümüş madalya kazandı

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlenen Gençler Balkan güreş şampiyonasında Türkiye Greko-Romen milli takımı 7 altın 3 gümüş madalya ile Balkan şampiyonu oldu.

Milliler tüm sikletlerde final maçı yaparak büyük bir başarı elde etti. Milli Takım kadrosunda yer alan Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcusu Ahmet Altan, Greko-Romen stil 63 kiloda gümüş madalyanın sahibi oldu. Final maçında Bulgar rakibine iyi mücadele etmesine rağmen mağlup olan Altan, şampiyonayı ikincilikle tamamladı. Gelecek senede Gençler kategorisinde mücadele edecek olan Ahmet Altan’ın hedefi Avrupa ve Dünya Şampiyonlarında altın madalya kazanmak.

ÖZKIŞ: ARTIK HEDEFİMİZ ALTIN MADALYA

Selçuklu Belediyespor Kulübü Başantrenörü Yavuz Özkış, Ahmet Altan’ın Balkan Şampiyonasında önemli bir başarı elde ettiğini söyledi. Özkış, “Sporcumuz Ahmet özellikle bu yıl kendini çok geliştirdi. Balkan Şampiyonasında altın madalya kazanmak isterdik ama olmadı. Altan, gelecek yılda gençler kategorisinde mücadele edecek. Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında hem şehrimizi hemde ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyoruz. Altın madalya için çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın