Muhammet Yürükuslu Spor Kompleksi Açılıyor

Muhammet Yürükuslu Spor Kompleksi Açılıyor

Meram Belediyesi tarafından Aşkan’da yaptırılan ‘Muhammet Yürükuslu Spor Kompleksi’ ile mimarisi ile dikkat çeken ‘Hacı Rafet Görey Camii’ törenle hizmete açılacak. Spor Kompleksi ile eski stadyumun yıkılmasından sonra şehir merkezinde doğan spor tesisi ihtiyacının, Camii ile de bölgenin önemli bir ihtiyacının karşılanacağını söyleyen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, aynı anda gerçekleştirilecek bu açılışa tüm vatandaşları davet etti.
 
Meram Belediyesi tarafından Aşkan Mahallesinde kazandırılan ‘Muhammet Yürükuslu Spor Kompleksi’ 13 Mart Çarşamba günü saat 11.00’de düzenlenecek törenle hizmete giriyor. 12400 metrekarelik arsa üzerine oturan ‘Spor Kompleksi’nin açık alanlarında basketbol sahası ve tenis kortları bulunuyor. Tesisin 4000 metrekarelik kapalı alanında ise bekleme salonları, yedi kulvarlı okçuluk alanı, 2 adet kapalı bir adet açık tenis kortu, badminton alanı, bay ve bayanlar için fitness salonları, masa tenisi salonu, yine bayanlar için step, plates, aerobik, zumba, spinning, trambolin stüdyoları  yer alıyor.
 
‘BU DEV SPOR YATIRIMIYLA, DÜNYA ÇAPINDA BAŞARILI SPORCULARIN YETİŞMESİ TEMENNİMİZDİR’  
 
Spor kompleksinin vatandaşlara şehrin merkezinde spor yapma olanağı sağlayarak önemli bir açığı kapatacağının altını çizen Başkan Fatma Toru, tesisin Meram’a, Konya’ya ve tüm sporseverlere hayırlı olması temennisinde bulundu. 13 Mart Çarşamba günü saat 13.00’te gerçekleştirilecek olan spor kompleksinin açılışına tüm vatandaşlarımızı davet eden Başkan Toru sözlerini şöyle sürdürdü; “Meram için birbirinden değerli projeleri hayata geçirdik. Her projemiz, her yatırımımız daha yaşanibilir bir Meram için atılmış adımlardır. Aşkan Mahallesinde yapımı tamamlanan spor kompleksimiz de en önemli yatırımlarımızdan biri oldu. kazandırdığımız spor kompleksi de bu yöndeki önemli yatırımlarımızdan biri oldu. Özellikle şehir merkezinde doğan boşluğu büyük ölçüde dolduracak böylesi bir yatırıma ‘Muhammet Yürükuslu’ ismini vererek aynı zamanda bir vefa örneği gösterdik. Muhammet Yürükuslu, kişiliği ve sporculuğu ile geleceğin sporcularına örnek olacak bir isim olarak bu kompleksle birlikte ölümsüzleşti. En önemli hedefimiz her yaştan vatandaşımıza sporu sevdirmek, onların sporu bir yaşam tarzı haline çevirmelerini sağlamak ve tabi ki başarılı sporcular yetiştirmek. Kompleksimizin olanaklarıyla gençlerimizin dünya çapında başarılar elde etmesi içten bile değil. Bu nedenle bu önemli yatırımın açılışına tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum ” diye konuştu.  
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın