Badminton'da Örnek proje Konya'dan başladı

Badminton'da Örnek proje Konya'dan başladı

Badminton Federasyonu tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında Karatay Göçü Köyü İlkokulu öğrencilerine badminton malzemesi dağıtıldı

Türkiye Badminton Federasyonu tarafından örnek bir proje başlatıldı. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirilen ‘Orda bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür’ projesinde 81 ilde 81 köy okuluna badminton malzemesi dağıtılacak. Projenin startı Konya’da verildi.

Proje kapsamında Konya’da seçilen pilot okul Karatay Göçü Köyü İlkokuluna Badminton Federasyonu tarafından gönderilen badminton malzemeleri düzenlenen törenle dağıtıldı. Badminton malzemelerinin dağıtım törenine Konya Karatay Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ali Şener, Konya Badminton İl Temsilcisi ve Konyalı badmintonculardan Özgür Rahman Fırat ve Ömer Tofan katıldılar. Malzemelerinin dağıtımının ardından Göçü İlkokulu öğrencileri Badminton sahasında badminton oynayarak sporun güzellikleriyle tanıştılar.

Konya Badminton İl Temsilcisi Mehmet Zeki Erkan, “Badminton Federasyonunun gerçekleştirdiği bu güzel proje sayesindeki köy okullarındaki çocukların da badminton sporu ile tanışmaları ve spora yönlendirilmeleri sağlanacaktır. Bu sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Badminton Federasyonunu ve değerli Başkanımız Sayın Murat Özmekik' i kutluyor, bu köy okullarında öğrenim gören çocuklarımıza yapmış oldukları malzeme yardımlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Karatay Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ali Şener ise “Bu güzel ve anlamlı proje sayesinde köy okullarında öğrenim gören çocuklarımız sporu sevecek ve spor sayesinde de birçok zararlı alışkanlıklardan uzak duracaklardır. Bu güzel sosyal sorumluluk projesinden dolayı Badminton Federasyonumuza çok teşekkür ederim” diye konuştu

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın