Konyaspor altyapı takımlarının büyük başarısı!

Konyaspor altyapı takımlarının büyük başarısı!

Atiker Konyaspor U16 ve U14 takımlarımız, başarılı bir performans sergiledi. Mücadele ettiği Elit U16 ve Elit U14 Ligleri’ni şampiyon tamamlayan takımlarımız, Antalya’da Türkiye Şampiyonası’nda mücadele etti. U16 takımımız burada Türkiye 2’incisi olurken, U14 takımımız ise Türkiye 5’incisi olarak sezonu tamamladı.

U16’DA TÜRKİYE 4'ÜNCÜSÜ

2018-2019 sezonunda Elit U16 Ligi 3. Grup’ta mücadele eden Atiker Konyaspor’umuz, çıktığı 24 karşılaşmada 54 puan toplayarak grubunu şampiyon tamamladı. Normal sezonu 16 galibiyet, 6 beraberlik ve 2 mağlubiyet ile tamamlayan takımımız, bu yaş grubunda tarihinde ilk kez Türkiye Şampiyonası’na gitme hakkı kazandı.

Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda Bursaspor, Büyükşehir Belediye Erzurumspor ve Trabzonspor ile birlikte A Grubu’nda yer alan Atiker Konyaspor’umuz, puan cetvelinde 2’inci sırada yer alarak 3’üncülük 4’üncülük maçında boy gösterdi. Takımımız burada Altınordu’ya 1-0 mağlup olarak sezonu Türkiye 4’üncüsü olarak tamamladı.

U14’DE TÜRKİYE 5’İNCİSİ

2018-2019 sezonunda Elit U14 Ligi 3. Grup’ta mücadele eden Atiker Konyaspor’umuz, burada çıktığı 24 karşılaşmada 19 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı. Normal sezonu en yakın takipçisi MKE Ankaragücü’nün 9 puan önünde, 60 puanla lider tamamlayan takımımız, ardından Türkiye Şampiyonası’nda boy gösterdi.

Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda, A Grubu’nda Altınordu, MKE Ankaragücü ve Göztepe ile karşılaşan takımımız, burayı 4 puanla 3’üncü sırada tamamladı. Atiker Konyaspor’umuz, B Grubu’nu 3’üncü tamamlayan Beşiktaş’ın 3 puanla toplaması üzerine ise sezonu Türkiye 5’incisi olarak noktaladı.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın