KONYA SPOR LİSESİ’NDEN HALTER DÜNYA İKİNCİLİĞİ

KONYA SPOR LİSESİ’NDEN HALTER DÜNYA İKİNCİLİĞİ


01 Haziran-08 Haziran 2019 tarihleri arasında FİJİ'nin Suva şehrinde devam etmekte olan Gençler Dünya Halter Şampiyonası'nın 5. gününde 76 Kiloda mücadele eden KONYA SPOR LİSESİ öğrencisi ve Milli Haltercimiz DİLARA NARİN, Koparmada 95 Kilo ile BRONZ, Silkmede 122 Kilo ile GÜMÜŞ, Toplamda 217 Kilo ile GÜMÜŞ olmak üzere toplam 3 Madalya kazandı.

KONYA SPOR LİSESİ öğrencisi ve Milli Haltercimiz DİLARA NARİN, yarışmaya koparmada  90 Kilo ile başladı ve bu ağırlığı kaldırdıktan sonra 95 Kilo kaldırarak Bronz madalya kazandı. Milli Sporcumuz DİLARA NARİN; silkme de ise 122 Kilo kaldırarak Gümüş Madalya, toplamda ise 217 Kilo ile Gümüş Madalya kazanarak DÜNYA İKİNCİSİ oldu.
 

VEYSEL DUDU: ÖĞRENCİMİZİN BAŞARACAĞINA İNANIYORDUK.
Konya Spor Lisesi Okul Müdürü Veysel DUDU yaptığı açıklamada: "öğrencimiz Dilara NARİN’in başaracağına canı gönülden inanıyorduk. FİJİ'de devam etmekte olan Dünya Halter Şampiyonasında  2 Gümüş, 1 Bronz olmak üzere 3 madalya kazanan öğrencimiz Dilara NARİN’i tebrik ediyor, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ülke olarak böyle başarılara çok ihtiyacımız var.  KONYA SPOR LİSESİ olarak böyle bir başarıya imza atan öğrencimiz Dilara NARİN, bizleri gururlandırmış ve mutlu etmiştir. Dilara NARİN, hem okulumuzun hem de Konya'mızın gururusun. Başarının tesadüf olmadığını, planlı, programlı ve başarıya inanarak çalışmanın güzel sonuçlar getirdiğini ifade etti.
Öğrencimizi, ailesini ve antrenörlerini tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın