Üst Sıralardan Yer Ayırttık


20.02.2016 00:00
Kadrosunun verimliliğini sağlayamamış Sivasspor ile kadrosundan en üst noktada verim almış Torku Konyaspor’u karşı karşıya getiren maçla başlıyordu 22. hafta…

Kazanmaya daha çok ihtiyacı olan Sivasspor bunu oyununa da yansıtarak başladı maça. Topa daha çok sahip olmaya çalışıyor, daha fazla mücadele etmeye çalışıyor ve Torku Konyaspor kalesine hızla gelmeye çalışıyordu. Buna karşılık üst sıralarda kendine yer edinmek isteyen, daha üstlere tırmanmak isteyen Torku Konyaspor vardı. Maçın başlarında korner kullanılırken oluşan pozisyonda Traore’nin attığı gol Torku Konyaspor’un planlarını olgunlaştırırken, Sivasspor’un planlarını bozdu.

Planlarının bozulmasına rağmen sahada mücadele azmini  üst noktada yansıtan Sivasspor zaman zaman Torku Konyaspor kalesini baskı altına aldı ve etkili pozisyonlar budu. Bu pozisyonların gol olmamasında Serkanın performansı etkiliydi. Hasan Kabze’nin iki kafa şutunda şans Torku Konyaspor’un                yanındaydı. Torku Konyaspor adına ise golden başka yine bir korner kullanımında oluşan pozisyonda atılan şut ve Vukoviç’in çok uzaktan attığı şutun kale direğine çok yakın çıkması akıllarda kaldı.

İkinci yarıda Sivasspor üst noktada gösterdiği mücadeleye devam etmesi gerekiyordu fakat bunun sürdürebilirliği mümkün değildi.  Artık zaman zaman yaptığı baskıyı uzatma dakikaları hariç ikinci yarıda göremedik.

Bu sonucun oluşmasında defansımızın hataları ile ilk golün hemen sonrasında ve ikinci yarının başında önemli gol fırsatı elde etmesine rağmen bu pozisyonları kaçıran Aatıf ve yaptığı kurtarışlarla Serkan etkili oldu diyebiliriz.
 
Torku Konyaspor dakika 59’da Skubiç ile ikinci golü bulurken sahada daha rahat oynayan ve oyuna istediği gibi hükmetmeye başlayan bir görüntü sergilemeye başladı. İkinci golün oluşmasında ise Rangelov’un  Douglas’a attığı ara pasın payı çok büyüktü.

 Üç farkla öne geçebilecek en önemli fırsatı harcayan ise oldukça uygun pozisyonda yaptığı plase ile topu dışarı atan Rangelov’du. Sistemin işleyişinde en önemli rollerden birini yerine getiren Rangelov için iyi futbolcu ama iyi golcü değil yorumu yanlış olmaz.

Vukoviç hava toplarında etkinliklerini üst noktada sahaya yansıttı. Gelen ortaların neredeyse tamamına müdahale ederek oluşacak tehlikelerin önüne geçti. Skubiç yine çok iyi oynadı. Gol de yakıştı. Bana göre Konyaspor adına sahada en iyi futbolcusu Serkan’dı… Ali Çamdalı uzun süredir iyi oynuyor ve bu maçta da çok çok iyiydi…


Maçta Sivasspor daha iyi oynamış gözükse de sahada ne yaptığını bilen, oyunu kendi istediği yönde yönlendirmede daha başarılı olan Torku Konyaspor idi. Golün erken gelmesi ve Sivasspor’un fırsatları değerlendirememesi ise Torku Konyaspor adına daha da kolaylaştırdı.

Maç öncesinde her şeyi ile oynayacak Sivasspor’dan çekiniyordum. Bu yönü ile alınana galibiyeti kendi adıma oldukça önemli buluyorum… Kendine daha fazla güvenmeye başlayan ve her maçı önemseyerek oynayan Torku Konyaspor’un önemli puanlar kazanacağını düşünüyorum…

Her hafta bahsetsek yeridir ve sonuna kadar da hak ediyorlar… Taraftar yine harikaydı.  Selam ve dua ile…

Mehmet YILDIRIM
mhmt_yldrm_42 @hotmail.com


  Yorumlar
 1. Üst Sıralardan Yer Ayırttık
  Levent 20.02.16 18:24

  Sonuç iyi ama oyun kötüydü..Herşeye rağmen 3 puan mükemmel..

 2. Üst Sıralardan Yer Ayırttık
  metin 21.02.16 11:47

  Takimdan cok mennunum....elestirmek icin degil tespit icin soyluyorum.. inanilmaz bireysel hatalar yaptik...sukubic 2 tane rakibe alda at dedi.....ali turan yine 2 tane yapti....yedigimiz golde douglas hataliydi.....Meha zaten evlere senlik...cok top kaybi yapiyor ve hep tehlikeli oluyor.

 3. Üst Sıralardan Yer Ayırttık
  metinn 21.02.16 11:49

  Ömer aliyi cok aradik.....omer ali olmayinca sukubicin etkinligi de azaliyor...sol kanat cok zayif..douglasin defansi zayif..meha da kotu olunca sol taraf cokmeye aday....

 4. Üst Sıralardan Yer Ayırttık
  metinn 21.02.16 11:50

  Ömer aliyi cok aradik.....omer ali olmayinca sukubicin etkinligi de azaliyor...sol kanat cok zayif..douglasin defansi zayif..meha da kotu olunca sol taraf cokmeye aday....

Yorum Yapın

Diğer Yazılar