Gözbebeğimizi Koruyalım


11.03.2016 00:00
Torku Konyaspor tarihinin en büyük başarılarını yaşadığı sezonu yaşıyoruz. Tüm Konyaspor taraftarı bunun haklı gururunu yaşıyor. Bu gururu çok da hak ediyor çünkü taraftarın müthiş bir katkısı var bu başarı da…

Başlangıç  görkemli stadın yapılmasıydı bir yerde… Stadın getirdiği sinerji yakmıştı ilk kıvılcımı. Gerek maçı seyretme zevki, gerek mevcut yapısı ile oluşturduğu cazibe taraftarlardaki tribünlere gelme arzusunu artırması ile örnek taraftarın oluşmasındaki en önemli etken oldu.

Böyle bir statta maç seyretmenin zevkini yaşarken gerek lavabo ve tuvaletlerle gerekse mescitlerle ilgili şikayetler oluşmuş ve eksiklikler dile getirilmişti. Yazmış olduğum bir yazı ile bu şikayet ve eksikleri dile getirerek ve bir yerde taraftarların düşüncelerini paylaşmış oldum.

Ne mutlu ki kayıtsız kalmayan ve yerinde bularak gerekli düzeltmeleri yaparak taraftarın değerli olduğunu, taraftarı önemsediğini gösteren başkanımız ve yönetimimiz var. Böylelikle kendilerinin de oldukça değerli olduklarını ve Torku Konyaspor adına değerleri daha da yükseltme gayretinde olduklarını göstermiş oldular. Sonsuz teşekkürler… Konu ile ilgili stattaki  lavabo, tuvalet ve mescitlerle ilgili yapılan düzenlemeler geçtiğimiz hafta Torku Konyaspor iletişimden sorumlu Hüseyin Ekinci, sosyal medyada yer alan Konyaspor ile ilgili sayfalar ve benim tarafından sosyal medya hesaplarında  paylaşıldı. Bu vesile ile yapılanlara şahit olduk ve müteşekkiriz…

Yeri gelmişken Hüseyin Ekinci’nin Torku Konyaspor kurumsal iletişimde yer almasının da çok yerinde olduğunu belirtmem gerek. Kayıtsız kalmayan, kibar yapısı ile Torku Konyaspor’un paydaşları ile ilişkilerinin sağlıklı yürüyen bir yapısı olacağının bir göstergesi… Hüseyin Ekinci’ye de görevinde başarılar diler ve teşekkür ederim.

Yönetim yapıyor, yönetim eksiklikleri gideriyor. Güzel… Olması gereken bir yerde… Stat gözbebeğimiz… Sadece yönetimin düzeltmesine ve eksikleri gidermesine bırakılamayacak kadar da önemli… Öyleyse tribünlerde coşkuyu yaşayan taraftarlar olarak bizler de değer vermeliyiz. Kıymetini bilmeliyiz. Gözbebeğimizi korumalıyız.


Tuvalet ve lavaboların temiz kullanılması, tribünlerdeki koltukların kırılmasına mani olunması, hatta sigara içip izmaritlerin yere atılmasının dahi zarar verdiğini, elimizdeki çöp oluşturacak maddelerin tribünlerde rastgele atılmaması gibi hepimizin bildiği basitçe düzeltilebilecek hareketlerimize dikkat etmeliyiz. 

Yine önceki yazımda Hz Ömer’in Namaz kılan yaşlıyı severim ama namaz kılan gence aşığım sözü ile hatırlatma yaptığımız mescitlerin halıfilekslerle kaplanması da mutluluk verici. Bu kez de kendimize dönelim ve şöyle düşünelim: Madem ki Hz Ömer’in aşık olduğu gençleriz bu aşka layık olalım. Bunun için azami ölçüde çabalayarak tribünlerimizi, stadımızı kısacası gözbebeğimizi koruyalım.

Selam ve dua ile… 
Mehmet YILDIRIM
mhmt_yldrm_42@hotmail.com

    Yorumlar
Yorum Yapın

Diğer Yazılar